Всі публікації щодо:
Чемерис Валентин

Хрестоматія Українська література 8 клас - С. Витвицька - Підручники і посібники 2017

ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС (1936) - УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР

Сучасний український прозаїк, публіцист. Заслужений працівник культури України.

Нагороджений орденами рівноапостольного князя Володимира Великого (I, II, III ступенів), святого архистратига Михаїла, св. Кирила й Мефодія, Андрія Первозваного II ступеня, Почесною грамотою і медаллю Кабміну України та іншими відзнаками.

Творчий шлях В. Чемерис розпочав як сатирик-гуморист. Автор історичних романів, творів для дітей.

Історики літератури стверджують, що...

Народився в селі Заїчинці Семенівського району Полтавської області. Багато років працював у редакції газети „Літературна Україна” заступником головного редактора й завідувачем відділу сатири „Вишняк”.

Загалом у період 1962-2015 рр. вийшли історичні твори письменника, а також фантастика, гумор, романи-есе. Також видав 20 веселих збірок — гуморески, пародії, веселі повісті. Серед них: „Вибори таємного агента”, „Як стати щасливим”, „Коли спокушає диявол”, „Операція „Земфіра”, „Царська охота”, „Де хазяйнує Валя Чемерис”, „Ярлик на князівство”, „Пригоди богині Іштар”, „Сатирик у Кремлі” та ін.

В. Чемерис — лауреат премії в галузі сатири та гумору ім. Остапа Вишні, літературної премії ім. Ф. Маківчука, ім. С. Олійника, гумористичної премії Одарки і Карася; за найкращі оповідання удостоєний премії ім. Ю. Яновського. За романи з історії України „Фортеця на Борисфені” та „Ордер на любов” автора відзначено Міжнародною премією Українського козацтва „Лицарське перо” (2008 р.).

У 2009 р. удостоєний літературної премії ім. Івана Мазепи за історичний роман про гетьмана Петра Дорошенка „Без права повернення”.

В. Чемерис— автор багатьох романів, серед них історичні: „Ольвія” (чотири масові видання, Всеукраїнська літературна Аркадіївська премія, 2009), „Скандал в імператорському сімействі”, „Смерть Атея” (літературна премія ім. Д. Яворницького), „Епірська відьма, або Олімпіада — цариця македонська”, „Фортеця на Борисфені”, „Генерали імперії”; повісті: „Її звали янголом смерті”, „Я любила Шевченка”, „Кохання в Україні”, „Життя і смерть Володимира Глібовича, князя переяславського”, „Убивство на хуторі біля Диканьки” (літературно-мистецька премія ім. І. Нечуя-Левицького) та багато інших.

Твори Валентина Чемериса друкували в багатьох журналах: „Вітчизна”, „Дніпро”, „Березіль”, „Ватра”, „Київ”, „Лель”, „Світ пригод”, „Пам’ять століть”, „Барвінок”, „Зміна”, „Піонерія”, „Перець”, „Кентавр”; у газетах „Літературна Україна”, „Молодь України”, „Сільські вісті”, „Культура і життя”, „Зірка”, „Час”, „Веселі вісті” та в інших виданнях.

В. Чемерис — автор ряду творів для дітей: „Аравійська пустеля”, „Три секунди на вибір” та ін.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.