Хрестоматія - Українська література 8 клас - Н. І. Черсунова, О. В. Єременко 2018


Василь Голобородько (нар. 1945)
Світ української поезії

Всі публікації щодо:
Голобородько Василь

Василя Голобородька називають одним із найталановитіших українських митців XX ст. Він автор багатьох поетичних збірок, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, премій імені В. Симоненка та М. Трублаїні. Твори В. Голобородька перекладено багатьма мовами світу.

Світ поезій Василя Голобородька змушує нас звернутись до себе, до своєї історії, вимагає бути уважними до того, що відбувається навколо, що чекає на нас завтра. Читаючи вірші поета, можна помітити небуденність його художнього слова. Сам поет про творчість говорить: «...Процес народження вірша схований для мене, я не знаю, чому зупиняюся душею саме на цих виразах. Моє слово не вогнисте, в моїй поезії — метелики, бджоли. Але я засвідчую перед світом, Богом і людьми: тут Україна, і ви українці».

Роки життя

7 квітня 1945 р. (с. Адріанопіль, Луганська обл.)

Освіта

Київський державний університет імені Т. Шевченка (філологічний факультет), Донецький університет, Луганський національний педагогічний університет імені Т. Шевченка

Діяльність

1965 р. — перші публікації в республіканській пресі.

1968-1970 рр. — військова служба в будівельних загонах Далекого Сходу. У видавництві «Смолоскип» (Париж-Балтимор) вийшла друком книжка віршів «Летюче віконце», яку складали чотири окремі збірки.

1988 р. — перша збірка поета, що побачила світ в Україні, — «Зелен день». За неї він був відзначений літературною премією імені В. Симоненка. Став членом Національної спілки письменників України.

1994 р. — відзначений Національною премією імені Тараса Шевченка

Основні твори

Збірки «Ікар на метеликових крилах», «Калина об Різдві» , «Слова у вишиваних сорочках», «Віршів повна рукавичка»; книга «Українські птахи в українському краєвиді

Запам’ятайте!

Вільний вірш — поезія з неримованими рядками.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.