Всі публікації щодо:
Котляревський Іван

Українська література 9 клас - Хрестоматія - 2017 рік

ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ (1769-1838) - НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Підтвердити чи спростувати

Іван Котляревський — основоположник нової української літератури.

О підтвердити

О спростувати

„Енеїда” — енциклопедія українського життя.

О підтвердити

О спростувати

ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ (1769-1838)

Прийнято вважати, що літературні епохи не мають чітко окреслених у часі меж. Однак Іван Котляревський спростував цей стереотип, коли у 1798 році з’явилися перші три частини його бурлескно-травестійної поеми „Енеїда” — книжки, що дала початок періоду нової української літератури. Ця поема особлива тим, що вона не тільки спростувала нав’язану українцям думку про неповноту української мови, а й довела, що жива гнучка і повнокровна мова українського народу наділена здатністю створювати дивовижні світи, сповнені захопливих мандрів, героїчних вчинків, справжніх почуттів і щирого сміху.

Якщо „Енеїда” Івана Котляревського стала своєрідним дороговказом для всієї української літератури, то інші його твори — „Наталка Полтавка” та „Москаль-чарівник” (1818) — стали міцною основою для розвитку нової української драматургії.

Травестія (від лат. перевдягати) — вид гумористичних творів, близьких до пародії; характеризується тим, що поважний зміст набуває комічної, жартівливої ферми вираження.

Бурлеск (від фр. жарт) — жартівливе змалювання в зниженому, пародійному тоні тем і образів, про які зазвичай прийнято говорити поважно.

ЦІКАВІ ФАКТИ

30 серпня 1903 року у Полтаві сталася знаменна подія — за кошти простих українців було зведено перший в історії України пам’ятник, присвячений основоположнику нової української літератури Івану Петровичу Котляревському.

На вшанування пам’яті митця зібралися майже всі представники української культури Західної та Східної України.