Всі публікації щодо:
Котляревський Іван

Українська література 9 клас - Хрестоматія - 2017 рік

ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ (1769-1838) - НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Підтвердити чи спростувати

Іван Котляревський — основоположник нової української літератури.

О підтвердити

О спростувати

„Енеїда” — енциклопедія українського життя.

О підтвердити

О спростувати

ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ (1769-1838)

Прийнято вважати, що літературні епохи не мають чітко окреслених у часі меж. Однак Іван Котляревський спростував цей стереотип, коли у 1798 році з’явилися перші три частини його бурлескно-травестійної поеми „Енеїда” — книжки, що дала початок періоду нової української літератури. Ця поема особлива тим, що вона не тільки спростувала нав’язану українцям думку про неповноту української мови, а й довела, що жива гнучка і повнокровна мова українського народу наділена здатністю створювати дивовижні світи, сповнені захопливих мандрів, героїчних вчинків, справжніх почуттів і щирого сміху.

Якщо „Енеїда” Івана Котляревського стала своєрідним дороговказом для всієї української літератури, то інші його твори — „Наталка Полтавка” та „Москаль-чарівник” (1818) — стали міцною основою для розвитку нової української драматургії.

Травестія (від лат. перевдягати) — вид гумористичних творів, близьких до пародії; характеризується тим, що поважний зміст набуває комічної, жартівливої ферми вираження.

Бурлеск (від фр. жарт) — жартівливе змалювання в зниженому, пародійному тоні тем і образів, про які зазвичай прийнято говорити поважно.

ЦІКАВІ ФАКТИ

30 серпня 1903 року у Полтаві сталася знаменна подія — за кошти простих українців було зведено перший в історії України пам’ятник, присвячений основоположнику нової української літератури Івану Петровичу Котляревському.

На вшанування пам’яті митця зібралися майже всі представники української культури Західної та Східної України.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.