Українська дитяча література XVIII - XX століть. Хрестоматія - Частина II - Федотова С. О. 2017


Шевченко Тарас Григорович (09.03.1814-10.03.1861)

Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас

Тарас Григорович Шевченко народився в селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Черкаська область) в сім’ї селянина-кріпака.

До дитячого читання увійшло чимало творів Т. Шевченка. Починаючи з 1961 року, об’єднані в одну книгу, вони виходять в Україні під назвою «Малий Кобзар». Це поезії про дітей та матерів, твори історичного характеру, пейзажна лірика, доступні дітям молодшого і середнього шкільного віку. Ще за життя Т. Шевченка «Кобзар» став тією книгою, за якою наш народ, зокрема кожне молоде покоління, вчився читати і жити. Тому поет вважається родоначальником нової української літератури про дітей і для дітей.

Великий поет мріяв про освіту українською мовою. У своєму щоденнику, повістях, листуванні він не раз торкається цієї проблеми, вона його постійно хвилює. Серед небагатьох його прижиттєвих видань особливе місце посідає остання книга - «Буквар южнорусскій» (1861), складений з найкращих зразків усної народної творчості та частково з власних творів. Ця книга, розрахована на учнів недільних шкіл, була однією з перших дитячих читанок в Україні.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.