Українська дитяча література XVIII - XX століть. Хрестоматія - Частина II - Федотова С. О. 2017

Про двох цапків
Коцюбинський Михайло Михайлович (17.09.1864-25.04.1913)

Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло

Михайло Михайлович Коцюбинський народився на Поділлі, у Вінниці, в сім’ї дрібного урядовця. У 1891 році він склав іспит на народного вчителя і почав учителювати по подільських селах.

Протягом кількох років М. Коцюбинський був співробітником журналу «Дзвінок». Він написав для дітей віршовані твори, казки.

Найбільше талант М. Коцюбинського як автора творів для дітей виявився в оповіданнях «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник». Письменник вважав, що дитяча книга має бути «підручником життя», засобом пізнання дійсності.

З одного берега йде до річки білий цапок, а з другого берега надходить чорний цапок. І той хоче через річку перебратися, і другий. А через річку кладка. Така вузенька, що тільки один може перейти, а двом тісно.

Не схотів білий цапок зачекати, поки перейде через кладку чорний, а чорний собі не схотів заждати, щоб перейшов білий.

Ступили обидва на кладку, зійшлись посередині та й ну один одного лобами й рогами бити! Бились, бились, та й скінчилося на тому, що обидва в воду попадали і потопились.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.