Українська дитяча література XIX - XX століть. Хрестоматія - Частина III - Федотова С. О. 2018

Іде кіт через лід
Вінграновський Микола Степанович (07.11.1936.-26.05.2004.)

Всі публікації щодо:
Вінграновський Микола

Народився 7 листопада 1936 в м. Первомайськ Миколаївської області. Будинок, що зберігся і нині, знаходиться в мальовничому місці, на березі водойми «Ломка». Потім сім'я переїхала в р-н «Богополя». Там само, в школі №17 він здобув середню освіту. Однокласники з особливою теплотою згадують про цю людину. Згадуючи своє дитинство, письменник стверджує, що змалечку пам'ятав лише степ: «Скрізь, куди не глянь степ, степ і степ». Не знав він тоді ще ні Дніпра, ні Довженка. А потім була війна, тяжкі повоєнні роки.

У 60-ті роки поет багато працює над дитячими творами. Ще на початку шістдесятих років у журналі «Ранок» з'явилися оповідання «Бинь-бинь-бинь» і «Чорти». Тоді ж були надруковані і його перші вірші для дітей, які увійшли в окрему збірку «Андрійко-говорійко», а трохи пізніше побачили світ такі оригінальні книжки поезій: «Мак», «Літній ранок», «Літній вечір» та інші.

Іде кіт через лід

Чорнолапо на обід.

Коли чує він: зима

Його біла підзива.

- Ти чого йдеш через лід

І лишаєш чорний слід?

- Бо я чорний, - каже кіт,

Я лишаю чорний слід.

Коли ж біла ти сама,

То білій тут дотемна.

І пішов через лід

Чорнолапо на обід.

Стала зимонька сумна:

За котом ішла весна!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.