Короткий переказ - Хто сестра і брат? - ЛЕОНІД ГЛІБОВ

Короткий переказ - Хто сестра і брат? - ЛЕОНІД ГЛІБОВ

ЛЕОНІД ГЛІБОВ

„Глянь на мене, вітрику, чи гарно прибралась?
Рано до схід сонечка росою вмивалась,
Є у мене листячко, пахучії квіти.
Чому ж мені, вітрику, ой чом не радіти?
Краще в полі нашому над мене немає.
Аж до моря славонька про мене літає.
Із моєї сипанки' смачна страва буде,
Поливку і маслечко дадуть добрі люде!”
„Рівна, сестро милая, нам доля з тобою, —
Обізвався братичок десь за борозною. —
Скрізь по людях склалася і про мене слава,
Он і в полі, вітрику, кипить моя страва”.
Коментар
Великою пошаною в народі користувалися хліб та круп'яні культури, які давали людям щоденні страви. Тому Л. Глібов і склав акровірш про гречку, з якої виходить добра каша з поливкою (підливкою) та маслечком. Не менше популярним було й просо, з якого робили пшоняну крупу та варили польову кашу чи козацький куліш. Акровірш нагадує народну пісню звертаннями, повторами, вигуками, вживанням пестливо-зменшувальних слів.

1 Сипанка — дерев'яна тара для зберігання зерна; тут: крупа.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.