Короткий переказ - Запахла осінь в'ялим тютюном - МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ - УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 20-30-х РОКІВ XX СТ. - ПОЕЗІЯ

Короткий переказ - Запахла осінь в'ялим тютюном - МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ - УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 20-30-х РОКІВ XX СТ. - ПОЕЗІЯ

МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ

Запахла осінь в'ялим тютюном,

Та яблуками, та тонким туманом,

І свіжі айстри над піском рум'яним

Зоріють за одчиненим вікном.

У травах коник, як зелений гном.

На скрипку грає.

І нащо ж весна нам.

Коли ми тихі та дозрілі станем,

І вкриє мудрість голову сріблом?

Бери сакви і рідний дім покинь,

І пий холодну, мовчазну глибінь.

На взліссях, де медово спіють дині!

Учися чистоти і простоти

І, стопчуючи килим золотий.

Забудь про вежі темної гордині.

Коментар

М. Рильський дуже любив природу, вмів помічати в ній прекрасне, навіть якщо це в'ялий тютюн чи яблука, зелений коник чи дозріла диня. У вірші „Запахла осінь в'ялим тютюном...“ ми відчуваємо роздуми зрілої людини про те, що ж найголовніше у житті, у чому його принада й щастя.

Поет відповідає: „Щастя у чистоті й простоті, у відсутності темної гордині“. Поезія наповнена і конкретними реаліями природи, і метафорами („вкриє мудрість голову сріблом“), написана у формі сонета.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.