Короткий переказ - Щедрик, щедрик, щедрівочка

Короткий переказ - Щедрик, щедрик, щедрівочка

Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка.

Стала собі щебетати,

Господаря викликати:

— Вийди, вийди, господарю,

Подивися на кошару.

Там овечки покотились,

А баранці народились.

А ягнички — клаповушки,

Скачуть собі кругом грушки.

А баранці — круторіжки,

Скачуть собі край доріжки.


Коментар

Календарно-обрядова пісня „Щедрик, щедрик щедрівочка“ відноситься до народної поезії зимового циклу. Звідки ж узялася тут „ластівочка“, чому прилетіла серед зими? А відповідь проста: ця пісня прийшла до нас із глибини віків, коли рік починався навесні. От і прилетіли птахи, а в кошарах з'являється поповнення ~ радість та прибуток для господарів.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.