Короткий переказ - Чом? Чом? Чом? Земле моя - Малицька Костянтина

Короткий переказ - Чом? Чом? Чом? Земле моя - Малицька Костянтина

Малицька Костянтина

Чом? Чом? Чом? Земле моя,

Так люба ти мені?

Чом, чом, чом, земле моя.

Чарує так мене краса твоя?


Чим? Чим? Чим? Манить мене

Пташні твоєї спів, пахучий цвіт лісів?

Чим, чим, чим манить мене

Водиця струй твоїх, що тут пливе?


Тим, тим, тим, дівчино, знай,

Бо тут ти вперше світ уздріла в яри1 літ.

Тим, тим, тим, дівчино, знай.

Бо води ті, ліси — твій рідний край.


Тут, тут, тут діти твої

Пролили кров свою за честь і свободу.

Тут, тут, тут усі твої

Найближчі серденьку і дорогі!


Коментар

У вірші К. Малицької змальовується прекрасна природа рідної землі, згадується славна історія, коли мужні предки захищали батьківщину від ворогів, говориться про те, що рідний край там, де твої батьки, рідні — найближчі тобі люди. І не можна не любити цю землю, не берегти її, не ставитися з пошаною до людей. Це треба зрозуміти змалку. Вірш завдяки чудовим, високопатріотичним словам, мелодійності, емоційності та ритму став популярною народною піснею. Ритмізації сприяють повторення слів, фольклорні прийоми — звертання, окличні та питальні риторичні речення, зменшувально-пестливі слова.


1Яри — тут: на початку життя.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.