Короткий переказ - Тиха елегія - ВОЛОДИМИР ПІДПАЛИЙ - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Короткий переказ - Тиха елегія - ВОЛОДИМИР ПІДПАЛИЙ - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

ВОЛОДИМИР ПІДПАЛИЙ

Коли мене питають: „Любиш ріки,

річки, і річечки, і потічки?” —

відмовчуюсь: вони в мені навіки,

а для мого народу на віки...


Коли мене запитують: „Народу

чи зможеш прислужитись, як і де?” —

мовчу: на ясні зорі, на тихі води

хай випадкове слово не впаде...


Коли мене питають: „Любиш землю,

степи, озера, яблуні в саду?” —

я знов мовчу: від них не відокремлю

себе й тоді, як в землю перейду...


Коли мене питають: „Рідну мову

чи зміг би поміняти на чужу?” —

моя дружина сину колискову

співає тихо... Краще не скажу...

Коли мене питають: „Україну

чи зможеш ти забуть на чужині?”

кричу: „Кладіть отут у домовину

живим!.. Однаковісінько мені...”


Коментар

Елегія — це жанр у ліриці, означає — сумна, журлива пісня. У В. Підпалого це ще й „тиха елегія”. Тому що про любов до батьківщини не треба кричати, багато говорити, краще це доводити ділом. Ліричний герой поезії „Тиха елегія” саме так і чинить: не відокремлює себе від своєї землі, не може проміняти її на привабливу чужину, а дружина співає його синові колискову рідною мовою... Вірш побудований у формі питань і відповідей. І якщо спочатку ліричний герой „відмовчується”, „мовчить”, то на питання, чи зможе забути Україну на чужині, „кричить” та відповідає словами Т. Шевченка: „Однаковісінько мені...” Тобто йому байдужа власна доля, тільки була б його Україна.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.