Короткий переказ - Хлопчик-Фіґурка, який задоволений собою - ІГОР КАЛИНЕЦЬ

Короткий переказ - Хлопчик-Фіґурка, який задоволений собою - ІГОР КАЛИНЕЦЬ

ІГОР КАЛИНЕЦЬ

Ганнуся їхала додому трамваєм і намалювала на вікні пальчиком чоловічка в окулярах. Коли дівчинка виходила, почула, що Хлопчик-Фіґурка (далі скорочено будемо називати його Ха-еФ) просить її взяти його із собою. Дівчинка здивувалася, але взяла хлопчика в ранець, і він поселився там в альбомі для малювання.

Гануся згадала про Ха-еФа тільки тоді, як учитель поставив хлопчика знак питання. Ха-еФ запишався і подумав, що це йому таємничості, отже, треба придумати загадкову історію.

Попросив у дівчинки її зошит, ручку та її почерк. На уроці української мови Ганнуся виявила, що там у неї написана автобіографія Ха-еФа.

Ха-еФ розповідав, що походить з далекої планети Хвіґурія, де живуть на скляних стінах. З часом жителів стало так багато, що довелося відправлятися на інші планети, наприклад, на Землю.

Учительці сподобався твір, а Ганнусі ніяково було сказати, що писала не вона.

Дітям було задано додому скласти оповідання на вільну тему, й Соломійка попросила у Ганнусі її Ха-еФа для натхнення. Наступного дня і в Соломійчиному зошиті було оповідання „Мій другий життєпис”, у якому розповідалося про те, що Хлопчик-Фіґурка був Намальований на стіні в печері, де люди ховалися від нападів татар. Малий Івасик водив по фігурці пальцем, і до нього перейшла мудрість жерців-волхвів. Виріс, став жити в монастирі, писати розумні книги й вирізати малюнки на дошках.

Ха-еФ пішов разом з дітьми, які відвідали печеру у Львові. Учителька поставила Соломійці за цей твір „гарно” із знаком оклику..

На перерві дівчата вирішили малюнок з Ха-еФом покласти Богданкові у портфель.

Богданко довго не брався за уроки, тому не бачив Ха-еФа й дуже цінувався, почувши його голос. Хлопці посперечалися, хто краще і грає на комп'ютері, почали грати й Ха-еФ програв, тому одержав завдання написати оповідання.

У його третьому життєписі йшлося про те, що Хлопчик-Фіґурка жив у пам'яті комп'ютера і боявся, що його може з'їсти вірус. Тоді хлопчик Богданко попросив татка, щоб той видрукував Хлопчика-Фігурку на папері. Обвів його кольоровими олівцями, і тепер Ха-еФ мандрує по світу, задоволений сам собою.


Коментар

Фантастичне оповідання про мандри Хлопчика-Фігурки (Ха-еФа) веде нас і на іншу планету, і в печеру давньої людини, і знайомить із найновішим технічним досягненням — комп'ютером. Разом із ти розповідає про літературні жанри — історичні, пригодницькі, фантастичні твори, про те, як добре бути розумним, старанним школярем, отримувати задоволення від своєї праці.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.