Короткий переказ - Про жар-птицю та вовка - НАРОДНІ КАЗКИ

Короткий переказ - Про жар-птицю та вовка - НАРОДНІ КАЗКИ

Було у царя три сини: два розумних, а третій — дурень. Вирішили Іони поїхати з батьківщини — світу подивитися. Сказав їм батько сідлати собі коней. Старші брати вибрали найкращих коней, а молодший — найгіршого.
їдуть та й їдуть, аж бачать — три стовпи стоять, і від них дороги — прямо, наліво й направо. На однім стовпі написано: хто поїде тією дорогою, той сам буде ситий, а кінь його голодний. На другому — що сам буде голодний, а кінь його ситий; на третьому — що коня його вовк з'їсть.
Молодший брат обрав ту дорогу, на якій мав коня втратити. Аж ось і сам вовк. Взяв та й з'їв коня. А дурневі сказав: „Сідай мені на спину — відвезу, куди тобі треба”. Царевич наказав, щоб вовк віз його куди сам знає.
І відвіз вовк дурня в ліс, де була клітка із жар-птицею. Захотілося хлопцеві вкрасти жар-птицю, вовк йому й розказав як. Тільки попередив, щоб не брався за мотузочку. Дурень забув і зачепив її — прибігли сторожі й наказали привести їм за жар-птицю напівзолотого-напівсрібного коня. Поїхали добувати коня. Вовк попередив, що не можна братися за уздечку, а дурень знову забув. Прибігла сторожа й сказала, що за коня треба привезти панну, яка живе в дубовому гаю. Поїхали з вовком добувати панну. Вовк порадив дурневі попросити служницю принести води, а самому брати панну й нести до нього. Юнак так і зробив. Тоді вовк обернувся на панну і його віддали за коня, напівзолотого-напівсрібного; потім він перетворився на коня, його віддали за жар-птицю.
Вовк перетворювався кожного разу наново й тікав. Так вони царським сином здобули і панну, і коня, і жар-птицю. Вовк сказав царевичу їхати до тієї дороги, де з братами розпрощався, тільки не ати, бо підступні брати вб'ють його.
А старші брати дійсно неподалік проїжджали. Побачили, що їхній молодший брат спить, убили його, а собі забрали здобич і поїхали додому. Вовк прибіг — а царський син убитий. Наказав вовк сороці при-ести води цілющої і життєдайної й оживив царевича. Поїхали вони дому. А там як кинуться до юнака і кінь, і жар-птиця, і панна!
Розказав молодший син батькові, як все було. І пішов із панною під вінець. Братів простив, а вовкові зажарив цілого барана.
Коментар
У казці діють троє братів, наймолодшого з них традиційно називають дурнем. Але він виявляється кмітливішим і щасливішим за інших, прощає братам те зло, яке вони йому заподіяли. Добро торжествує.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.