Скорочено - ПРО СТВОРЕННЯ ЗЕМЛІ - МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ - 5 КЛАС

Скорочено - ПРО СТВОРЕННЯ ЗЕМЛІ - МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ - 5 КЛАС

Здавна, як землі ще не було, всюди була вода. Нас також не було. А десь, хтозна-де, жив собі чорт. Одного разу Бог прийшов до чорта та й повів його до Дніпра, щоб той пірнув і виніс піску в руді. Пірнув чорт, але не може винести піску — усе, що набере, вода одразу вимиває з руки. Тоді Бог повів його до другого, мілкішого місця. Відтіля виніс чорт піску. Бог почав тим піском сіяти усюди по водах. І стало вже сухо, і світ став... Кажуть старі люди, що саме так було.

Коментар

Люди завжди намагалися зрозуміти, як і звідки виникло наше життя і ми самі. Тому і складали різноманітні міфи та легенди про це. У цьому міфі ми бачимо, що Бог створив землю, призвавши на допомогу чорта. В інших версіях є відомості про те, що чорт усіляко намагався зашкодити Богові.

Можна почути багато версій про створення Землі, але майже всі вони відводять визначну роль вищим силам.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.