Скорочено - КРАСНИЙ ІВАНКО І ЗАКЛЯТЕ МІСТО - НАРОДНІ КАЗКИ - 5 КЛАС

Скорочено - КРАСНИЙ ІВАНКО І ЗАКЛЯТЕ МІСТО - НАРОДНІ КАЗКИ - 5 КЛАС

Пішла якось бідна жінка до міста. Та ось назустріч їй чоловік. Він сказав, що може виручити жінку з бідності, якщо вона продасть те, про що сама не знає. Жінка погодилась. Але вона не знала про дитину, яку вже носила під серцем.

А чоловік той виявився чортом. Він і справді понаносив до хати грошей і їжі. Тільки через деякий час жінка зрозуміла, що продала ще ненароджену дитину.

І ось народила вона сина — Іванка. Хлопчик ріс гарним, розумним. І жінка стала плакати й боятися, що відберуть у неї найдорожче. Син помітив смуток матері й розпитав про все. А потім розповів усе Діду-всевіду. Мудрець сказав, що в двадцять років прийдуть по нього додому злі духи. А щоб вони не забрали хлопця, той не повинен нічого говорити. І ось прийшли чорти у вигляді великих панів, почали говорити з господарем, але той не відповідає. Тоді нечисті вхопили юнака, занесли на чортову гору, стали сікти його й гукати. Та він мовчав. Опівночі дали йому спокій. Трохи отямившись, Іванко спустився з гори. Він потрапив у закляте місто, де усе було чорно. Зайшов юнак у палац, ліг і заснув. Уранці прийшла до нього чорна принцеса, принесла хліба. Говорить до нього, а він мовчить. Тоді дівчина сказала, що він своїм мовчанням може врятувати не лише її, але й усе місто. Треба лише бути дуже терплячим.

Наступні три ночі чорти мучили Івана, та він не здавався. Напівживий повернувся він у палац, і зустріла його біленька принцеса. Подякувала вона, що зняв із міста Проїма прокляття, покликала лікаря, що швидко вилікував юнака.

Іван з принцесою закохалися один в одного. Узяли благословення в матері юнака й побралися.

Став Іван царем, привіз свою матір, і жили вони довго й щасливо.

Коментар

Ця казка про те, як треба мужньо зносити важкі випробування, дотримувати свого слова, шанувати рідних. А також пам'ятати, що необдумані вчинки, прагнення швидкого багатства можуть призвести до сумних наслідків.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.