Скорочено - ЦАР ПЛАКСІЙ ТА ЛОСКОТОН - ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО - 5 КЛАС

Скорочено - ЦАР ПЛАКСІЙ ТА ЛОСКОТОН - ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО - 5 КЛАС

Цареве сімейство

У дивній країні Сльозолий жив колись цар Плаксій. Голова — мов бочка, а очі — ніби кавуни. Були в царя три дочки: Нудота, Вай-Вай та Плаката, і три сини-Плаксуни. Цілими днями сімейство голосило, сопіло, стогнало та ревіло. Своєму народу цар заборонив сміятися і радіти. Грізні воїни, забіяки-сльозівці, хапали і шмагали усіх, хто порушував наказ. Тож плачу і сліз у царстві вистачало. А особливо цар любив пити дитячі сльози.

Дядько Лоскотон

Жив у тому ж царстві добрий дядько Лоскотон. Кожного вечора приходив він до голодних дітей і приносив їм сміх. Бо мав він лоскотливі вуса, м'якенькі, наче пух, і м'яке волосся, що розпадалося до самих вух. Тож там, де він з'являвся завжди лунав щирий сміх.

Звісно, цареве сімейство не любило Лоскотона. І наказувало охоронцям злих законів полювати на нього із нагайками. Та добрий дядько не боявся їх.

Арешт Лоскотона

Пообіцяв цар тому, хто впіймає Лоскотона, віддати будь-яку зі своїх дочок за дружину. Та ніхто не міг знайти Лоскотона, бо люди ховали його від ловців.

Був у царя Плаксія віроломний капітан Макака, якому дуже хотілося стати царевим зятем. Тому, покинувши спокій і сон, ходив він усюди, рознюхував. І нарешті рознюхав. Підстеріг якось Лоскотона, підкрався змієм, зашморгнув на шиї аркан і поспішив до царя.

Весілля в палаці

Посадили Лоскотона за вузенькі грати, а самі почали готуватися до весілля. Обрав Макака за дружину Нудоту: сам бридкий, та вона — ще гірша. Дивитися на них було важко, та на весіллі було стільки хвальби, що навіть жаби від ганьби булькнули у воду. А цар все пишався й цілувався із зятем.

Звільнення Лоскотона

Таке справили гучне та пишне весілля, що й п'яниці вартові, напившися якогось зілля, поснули міцним сном. А у той час прийшли до в'язниці батраки та робітники і звільнили Лоскотона. І попрямували до палацу — „догравати весілля“.

Продовження весілля

У палаці від щастя всі скакали і плакали гіркими сльозами. Аж раптом цар із жахом в очах упав на трон. А Лоскотон стрибнув до царя і став його лоскотати. Так, що цар від реготу качався, тер кулаками очі, а потім лопнув і помер. Ой, була ж тоді потіха — цар Плаксій помер од сміху! На царевичах від сміху полопалися штани. А Макака з переляку сам себе з'їв.

Розвалив Лоскотон плаксивий трон і тепер спокійно носить по світу веселий сміх.

Коментар

Віршована казка В. Симоненка у гумористичній формі утверджує життєрадісний світогляд, силу дружби та взаємодопомоги. „Плачем горю не поможеш“, — говорить народна мудрість. А сміх може здолати будь-яку тугу, надати сили жити і радіти життю.

Казка складається з кількох віршів, у кожному з яких розповідається про окремі ситуації, чи змальовуються картини життя різних персонажів.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.