Скорочено - БІЛИЙ КІНЬ ШЕПТАЛО - ВОЛОДИМИР ДРОЗД - 8 КЛАС

Скорочено - БІЛИЙ КІНЬ ШЕПТАЛО - ВОЛОДИМИР ДРОЗД - 8 КЛАС

„...сутеніє; раптом на галявині — кінь — самотній”.

P. М. Рільке

До конюха Степана прийшов хлопець-підпасок і передав, що за наказом завферми треба прислати коня до привода. Кінь Шептало сподівався, що Степан не вибере його.

<...> З конюхом у нього особливі стосунки. Інші коні це відчувають, тому й недолюблюють Шептала. <...>

Степан намагається його не бити й не посилати на важку роботу, бо кінь білий і благородний. Але цього разу вибір випав на Шептала. Цю роботу за монотонність кінь найбільше ненавидів.

Коней повели на водопій. Шептало йшов осторонь — „ніби він зовсім не бригадний, а сам по собі.

Раптом Степан б'є батогом коня.

<...> Образа така несподівана, приголомшлива, глибока, що білий кінь не пам'ятав, як проминули довгу вулицю... <...>

Шептало пригадав вільне дитинство, розповідь матері, що красою гордих білих коней милувалися раніше натовпи людей. Через образу кінь не став пити. Коли підпасок підбіг до нього, то сталася несподіванка.

<...> Хлопчак відсахнувся, у грізнім подиві занімів Степан, а Шептало легко опустився на передні ноги, збив копитами сипкий пісок, перестрибнув рів і помчав через гусячу царину в лугову синь. <...> Вперше він злякався блискавки, напився із насолодою із річки та поплив. У дзеркалі води Шептало побачив, який він білий і гарний. У стайні він уже давно був брудним і сірим. А зараз нагадував предків. Раптом кінь відчув гостре бажання „почути Степанів голос”. Тільки повертатися білим було небезпечно. Шептало вивалявся у брудній калюжі.

<...> Головне, щоб він, Шептало, знав про свою білизну, а для чужих очей краще лишитися колишнім. <...>

Кінь повернувся до стайні вночі „та й собі задрімав, „притомлений нерозумною блуканиною...”

Коментар

Алегорично-символічне оповідання „Білий кінь Шептало” відображає проблему пристосуванства і збереження індивідуальності „сірого” серед натовпу. Головний герой — кінь Шептало — мае багато людських якостей, уособлює образ людини, яка повинна приховувати свою самобутність у людському суспільстві через заздрість і непорозуміння. Найстрашніше в тому, що її задовольняє такий стан і людина підкорюється силі сірого натовпу.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.