Всі публікації щодо:
Дудар Євген

Скорочено - СЛОН І МУХИ - ЄВГЕН ДУДАР - 8 КЛАС

Учені Мухи зібрались на симпозіум: „До питання про походження прислів’я „Не робіть із Мухи Слона”. Муха-доповідач з усією категоричністю заявила:

— Прислів’я „Не робіть із Мухи Слона” у своїй основі не відповідає правді! Виходить, що первинним був Слон, а Муха вторинною. Коли все навпаки. І прислів’я, зрозуміло, повинно звучати так: „Не робіть із Слона Муху”.

— Слон,— заявила Муха-співдоповідач,— істота, не варта ніякої уваги! По-перше, він не може літати. По-друге, не вміє дзижчати...

Наступна Муха-оратор теж висловилась на адресу Слона:

— Ця істота неповоротка. Зовсім не пристосована до життя...

— Колеги! — виступила найсерйозніша учена Муха. — Що ми, дійсно, робимо із Слона Муху? Ну що ми заладили: Слон та Слон! Я не бачу ніякого Слона. І вважаю, що ніякого Слона в природі не було і нема!..

Учасники симпозіуму радісно задзижчали. А й насправді, Слона вони не бачили, тому що симпозіум проходив на його спині.

Коментар

Євген Дудар — один із найвідоміших сучасних українських гумористів. У творі „Слон і мухи” вістря його сатиричного пера спрямоване проти псевдонаукових суперечок, нарад і досліджень, які піднімають і обговорюють нікому не потрібні теми та проблеми. Крім того, часто так звані наукові дослідження відірвані від реального життя, не враховують очевидного. Такі „вчені мухи” зневажають те, де і з чого живуть. І це явище в Україні, на жаль, досить розповсюджене — неповага до рідної землі, до предків і батьків, до народу, який годує, до мови, звичаїв і традицій. Тому гумореска не втрачає своєї актуальності й донині.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.