Всі публікації щодо:
Мойсієнко Анатолій
Скорочено - ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ - ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ - ЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ - 9 КЛАС
А. МОЙСІЄНКО
Хижих
Мечем
Мирим.
Коментар
За жанром цей вірш — паліндром. Він складається всього з трьох слів-рядків, кожен з яких читається як зліва направо, так і навпаки. Крапка в кінці речення свідчить про відсутність агресивності, тобто поезія має миротворчу функцію, а не войовничу, як може видатися при першому ознайомленні. Зміст поезії свідчить, що мова йде не про знаряддя вбивства, а про „меч духовний” , який проникає в камінне серце ворога і перемагає його. Не випадково відомий латинський вислів говорить: „Обачний подорожній оперізується мечем”. Отже, поезія А. Мойсієнка — це розгорнута метафора, яка сприймається як риторичне твердження: мечем творять злочини, але ним же і зупиняють зло.
Український графік В. Чупринін (автор візуальної поезії, редактор часопису зорової поезії) зобразив паліндром А. Мойсієнка у такий спосіб:
Меч може бути символом воїнської зброї, символом влади, однак у якості емблеми апостола Павла виступає „меч духовний, котрий є слово Боже”; меч також вважали інструментом мучеництва. На своєму малюнку В. Чупринін зобразив не тільки мечі, а й козацьку шаблю — це має символічно поєднувати зорову поезію сучасності з традиціями барокової культури.