Скорочено - ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ - ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ - ЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ - 9 КЛАС

Скорочено - ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ - ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ - ЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ - 9 КЛАС

А. МОЙСІЄНКО

Хижих

Мечем

Мирим.

Коментар

За жанром цей вірш — паліндром. Він складається всього з трьох слів-рядків, кожен з яких читається як зліва направо, так і навпаки. Крапка в кінці речення свідчить про відсутність агресивності, тобто поезія має миротворчу функцію, а не войовничу, як може видатися при першому ознайомленні. Зміст поезії свідчить, що мова йде не про знаряддя вбивства, а про „меч духовний” , який проникає в камінне серце ворога і перемагає його. Не випадково відомий латинський вислів говорить: „Обачний подорожній оперізується мечем”. Отже, поезія А. Мойсієнка — це розгорнута метафора, яка сприймається як риторичне твердження: мечем творять злочини, але ним же і зупиняють зло.

Український графік В. Чупринін (автор візуальної поезії, редактор часопису зорової поезії) зобразив паліндром А. Мойсієнка у такий спосіб:

Меч може бути символом воїнської зброї, символом влади, однак у якості емблеми апостола Павла виступає „меч духовний, котрий є слово Боже”; меч також вважали інструментом мучеництва. На своєму малюнку В. Чупринін зобразив не тільки мечі, а й козацьку шаблю — це має символічно поєднувати зорову поезію сучасності з традиціями барокової культури.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.