Скорочено - У РЖІ НА МЕЖІ - РУСАЛЬНІ ПІСНІ - ПІСНІ ЛІТНЬОГО ЦИКЛУ - КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ - 6 КЛАС

Скорочено - У РЖІ НА МЕЖІ - РУСАЛЬНІ ПІСНІ - ПІСНІ ЛІТНЬОГО ЦИКЛУ - КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ - 6 КЛАС

Календарно-обрядові пісні — це пісні, що виконуються під час народних свят та обрядів. Спочатку вони були пов'язані з язичницькими віруваннями в сили природи, в духів природи тощо. Завдяки обрядовим пісням люди намагалися улестити духів та приманити багатство, здоров'я, щастя...

До кожної пори року існують свої пісні: вони, як вважали у давнину, забезпечують успіхи в господарюванні, добрий урожай, щастя в родинному житті. Залежно від тематики виділяють веснянки та гаївки, русальні, купальські, жниварські пісні тощо.

У наш час календарно-обрядові пісні майже втратили зв'язок з давніми обрядами, почали підпорядковуватись християнським святам. Надзвичайної популярності в народі набули колядки (пісні до Різдва) та щедрівки (пісні до Нового Року за старим календарем).


ПІСНІ ЛІТНЬОГО ЦИКЛУ


У ржі на межі, на кривій березі

Там сиділа русалка.


Просила русалка у дівочок сорочки:

— Ви дівочки, подружки,

Да дайте мені мні сорочки,

Хоча худенькую, да аби біленькую,

Хоч не біленькую, да тоненькую!


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.