Всі публікації щодо:
Пісні
Чубинський Павло

Скорочено - ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАНИ - ПІСНІ ЛІТЕРАТУРНОГО ПОХОДЖЕННЯ - КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ - 6 КЛАС

Пісні літературного походження — це твори, що увійшли в народну словесність із професійної літератури.


Національний гімн України.

Затверджений 6 травня 2003 р.

Ще не вмерла України ні слава, ні воля.

Ще нам, браття українці, усміхнеться доля.

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Запануємо ми, браття, у своїй сторонці.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Станем, браття, всі за волю від Сяну до Дону,

В ріднім краю панувати не дамо нікому;

Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,

Ще у нашій Україні доленька наспіє.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

А завзяття, праця щира свого ще докаже,

Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже,

За Карпати відоб’ється, згомонить степами,

України слава стане поміж ворогами.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Коментар

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет П. П. Чубинський пише вірш „Ще не вмерла Україна”, якому у майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

Вперше вірш П. Чубинського був опублікований у львівському журналі „Мета”, 1863, № 4. Отримавши поширення на Західній Україні патріотичний вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів того часу. Один з них, отець Михайло (Вербицький), ще й знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського, пише музику до нього. Вперше надрукований у 1863, а з нотами — 1865 вперше почав використовуватись як державний гімн у 1917 році.

У 1917-1920 „Ще не вмерла Україна” як єдиний державний гімн законодавчо не був затверджений, використовувалися й інші гімни.

15 січня 1992 року музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України, що знайшло своє відображання у Конституції України. Проте, тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон „Про Державний гімн України”, запропонований Президентом Л. Кучмою. Законопроектом пропонувалося затвердити як Державний гімн Національний гімн на музику М. Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні П. Чубинського „Ще не вмерла Україна”. У той же час перша строфа гімну, згідно з пропозицією Президента, звучатиме „Ще не вмерла України і слава, і воля”.

З прийняттям цього закону Стаття 20 Конституції України набула завершеного вигляду. Національний гімн на музику М. Вербицького отримав слова, віднині затверджені законом.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.