Всі публікації щодо письменника:
Українка Леся

Українська література 10 класс (рівень стандарту) - Олександр Авраменко - Грамота 2018

Лісова пісня - ЛЕСЯ УКРАЇНКА (1871-1913) - ОБРАЗНЕ СЛОВО ПОЕТИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ

„Лісова пісня” (1911). Історія написання. Найвищим мистецьким здобутком Лесі Українки є „Лісова пісня”. Цей шедевр вона написала всього лише за три тижні в м. Кутаїсі (Кавказ). Леся дуже сумувала за Батьківщиною, крім того, знову загострилася її хвороба. Ідея створити „Лісову пісню” була навіяна спогадами дитинства.

Леся Українка в листі до матері писала: „Мені здається, що я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую Мавку1 “в умі держала”, ще аж із того часу, як ти в Жабориці мені щось про мавок розказувала, як ми йшли якимсь лісом із маленькими, але дуже рясними деревами.

1Мавка — лісова русалка, німфа.

Потім я в Колодяжному в місячну ніч бігала самотою в ліс (ви того ніхто не знали) і там ждала, щоб мені привиділася мавка”.

Жанр твору. За жанром „Лісова пісня” — драма-феєрія (таке визначення твору дала сама Леся Українка).На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.