Всі публікації щодо:
Літературознавство

Українська література 10 клас (профільний рівень) - О. І. Борзенко - Ранок 2018

Література та інші види мистецтва - Література і дійсність

Художня література покликана задовольняти духовні потреби. Вона долучає нас до багатого духовного досвіду людства. На це здатні й інші види мистецтва — музика, живопис, скульптура, театр, кінематограф тощо.

Види мистецтва різняться за способом відображення дійсності та за матеріалом, який вони використовують. Література особлива тим, що послуговується словесним матеріалом — її визначають як мистецтво слова.

Головна функція будь-якого мистецтва — естетична, яка полягає в здатності митецьких творів викликати в читача, глядача, слухача духовно-інтелектуальну втіху, збагачувати його внутрішній світ. Завдяки цій функції література пробуджує наші творчі здібності, навчає мислити образами, помічати й цінувати красу в щоденному житті, прагнути до ідеалу.

✵ Пам'ятник Наталці Полтавці в Кропивницькому

Ділимося читацьким досвідом

1. Пригадайте види мистецтва. Які з них приваблюють найбільше? Чому?

2. Розгляньте ілюстрації (с. 9). Поміркуйте, як в ілюстрації, запропонованій у підручнику, унаочнюється зв'язок різних видів мистецтва.

3. Наведіть приклади художніх творів, які виникли завдяки поєднанню різних видів мистецтва.

4. Наведіть приклади видів мистецтва, які виникли з розвитком сучасних технологій.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.