Українська література 11 клас (рівень стандарту) - А. М. Фасоля 2019

Юрій Андрухович. Знайомство здалеку і зблизька
Сучасна українська література

Всі публікації щодо:
Андрухович Юрій

13 березня 1960

Мені більше подобається жити, ніж писати.

Юрій Андрухович

Андрухович уміє змінювати буття самою своєю присутністю.

Олександр Ірванець

Юрій Андрухович — поет, прозаїк, драматург, перекладач, есеїст, сценарист — один із сучасних митців, з іменем якого пов’язують розвиток постмодернізму в українській літературі.

Знайомство здалеку і зблизька

Сторінки життєпису. Народився Юрій Ігорович Андрухович 13 березня 1960 р. у місті Станіславі (тепер — місто Івано-Франківськ). Закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова в місті Львові (нині — Українська академія друкарства) та Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Максима Горького в Москві (1991). Працював газетярем, служив у армії, очолював відділ поезії івано-франківського часопису «Перевал». У 1990-х роках разом з письменником Ю. Іздриком видав перший в Україні постмодерний журнал «Четвер». Захистив у 1996 р. кандидатську дисертацію, присвячену творчості замовчуваного в радянські роки класика української поезії першої половини XX ст. Богдана-Ігоря Антонина.

Упродовж 1987-1996 рр. у складі літературної групи «Бу-Ба-Бу» виступав в університетах і театрах різних міст України та Європи. Нині письменник активно займається літературною та перекладацькою діяльністю. Ю. Андрухович — член Асоціації українських письменників, лауреат багатьох міжнародних і вітчизняних премій.

Запитання і завдання

1. Скористайтеся інформацією, що «схована» в QR-коді. Що вас зацікавило в особі письменника Ю. Андруховича? Які грані його особистості для вас відкрилися? Чи імпонують вони вам? Чим саме?

2. Підготуйте і презентуйте у класі повідомлення «Цікаві факти про Юрія Андруховича».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.