РЕМЕЗ - АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК - ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 - З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ

Літературне читання 2 клас - Віра Науменко - Генеза 2014

РЕМЕЗ - АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК - ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 - З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ

Ремез — пташка невеличка, в'є гніздечко-рукавичку на лозині біля річки, де хлюпочеться водичка.

Там вітрець тихцем зітхає, ремез пісеньку співає:

— Фіть-тю-ві, фіть-тю-ві, ходять хвильки по траві.

• Що розповів поет про ремеза? Яке в нього гніздо?

• Знайди в тексті слова, які звучать ніжно. Як ти гадаєш, чому їх так багато?

• Знайди у вірші звуконаслідування.

• А тепер прочитай, як пише про ремеза Віктор Терен. Порівняй цей текст із віршем. Що в них спільного, а що відмінного?

Над рікою, над водою плетена рукавичка висить... То — гніздо ремеза. Гойдається на кінці тоненької гілки, пташенят виколисує.

А от і сам ремез. Груди жовтувато-білі, а спинка в нього коричнева. Тримає муху в дзьобику. Озирнувся навколо та й залетів у пальчик рукавички. Діток годує.

Чи знаєш ти?

Гніздо ремеза справді подібне до рукавички, „великий палець” якої має дірочку-вхід. Пташка плете своє гніздо протягом двох тижнів з льону, конопель, кропиви. А ще додає пух, прикрашає тополиними або вербовими сережками.

• Переглянь вірші Анатолія Камінчука про весну. За допомогою яких художніх прийомів поет створює образ весняного сонця, пухнастих вербових котиків, передає музику природи?


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.