Літературне читання 3 клас - Віра науменко - Генеза 2014

СВІТ ПОЕЗІЇ

Блакитні свічки вечора, веселка над пшеничним полем, срібні сльози зажуреної вербички, жалібна пісня коника у прив’ялій траві... Наш світ сповнений краси. І, мабуть, найтонше відчувають її поети.

Вони зображують життя по-особливому: не просто розповідають про певне явище або подію, а діляться

з нами своїми враженнями від побаченого, почутого, пережитого. Поетичні твори — це картини, зіткані з почуттів, настроїв митця, образів, народжених його уявою. Такі твори називаються ліричними, або лірикою.

Утім, поет передає не лише особисті переживання. Адже те, що він відчуває, про що пише, близьке багатьом. Образ людини, чий внутрішній світ розкрито в ліричному творі, називають ліричним героєм.

Поетичні твори, у яких зображено олюднену, одухотворену природу, належать до пейзажної лірики. Авторські роздуми й почуття відтворено в них за допомогою різноманітних художніх засобів: епітета, порівняння, уособлення, звукопису тощо.

Ілля Остроухов. Золота осіньНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.