Всі публікації щодо:
Трублаїні Микола

Літературне читання 3 клас - Віра науменко - Генеза 2014

ЯШКА І МАШКА - МИКОЛА ТРУБЛАЇНІ - Оповідання - СВІТ ПРОЗИ

Миколу Трублаїні (справжнє прізвище — Трублаєвський) називають письменником-мандрівником. Маршрути його подорожей пролягли через моря й океани до таємничих північних земель.

Багатющими враженнями від мандрівок ділиться Микола Трублаїні в пригодницьких творах для дітей. Це збірка оповідань «Пустуни на пароплаві», а також книжки «Шхуна «Колумб»», «Лахтак», «Мандрівники» та інші.


ЯШКА І МАШКА


Наш пароплав ішов теплими південними морями. Якось ми зупинились біля берегів Африки. До нас на човні підплив негр. Він продав морякам двох мавпочок.

Руденькі мавпочки були завбільшки як кішки. Їх узяли на мотузочки і потягли на пароплав. Звірята впиралися, вищали, мотали головами, дриґали лапками, махали хвостами — не хотіли залишати негра. Тоді сивий боцман1 схопив їх руками і забрав на палубу.

Пароплав рушив у дальшу путь. Мавпочки швидко звикли до нового місця. Незабаром вони стали улюбленцями команди. Моряки назвали їх Яшкою і Машкою.

Яшка любив чіплятися хвостом за перекладини і, звисаючи головою вниз, розгойдувався, ніби вправний фізкультурник.

Машка раз у раз під час сніданку плигала на стіл, хапала грудку цукру й миттю зникала.

✵ Яку подію описав автор? Чи симпатизує він мавпочці кам? Доведи свою думку.

✵ Прочитай назву оповідання. Спробуй передбачити, які пригоди чекають на мавпочок.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.