Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Фольклор
Літературне читання 4 клас - Коченгіна М. В. - Ранок 2015
Легенди нашої землі - „СЛОВО НАЧЕ ПТАХ, НАРОДЖУЄТЬСЯ З КРИЛАМИ“: УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ
Легенда — це переказ про події давно минулих часів та про героїв цих подій. В легендах чимало перебільшень, фантастичних перетворень і вигадок, але здебільшого легенди спираються на реальні історичні факти.
Брат і сестра
На нашу рідну землю було нашестя турків та яничар*. Знущались вони з беззахисного люду. Забирали вони молодих гарних дівчат та й гнали в неволю. Дівчата поливали слізьми свої сліди. Молодий яничар, їдучи на коні, не спускав очей з чорнобрової полонянки.
А коли орда зупинилася в степу на ночівлю, заговорив яничар до дівчини її мовою. Він намовляв її на нічну втечу, обіцяв оженитися на ній, коли зуміють повернутися в Україну. Дівчина погодилась.
Коли бусурмани* поснули, то яничар з дівчиною втекли з табору. Щосили бігли вони, збиваючи ноги.
Заховалися в густих заростях. Почали говорити. Яничар розповів, як малим його схопили турки. Згадував, як виглядає їхня хата над ставком, розлога яблуня за хатою, рідне село. Слухала, слухала дівчина, та як заридає:
— Ти ж мій брат. Я проклинаю жорстоких бусурманів!
Ой, мій брате, синій цвіт!
А я буду жовтий цвіт, гей!
Звеселимо білий світ, гей!
Будуть люди квіти рвати
Будуть про нас споминати, гей!
І виросли з них незнані ще у наших краях квіти брат-і-сестра. У нашім селі Веприк їх називають братчики. Ростуть вони і в лісі, і край дороги. Кожна квіточка цвіте подвійними кольорами: синім і жовтим.
Записав, упорядкував і літературно опрацював
Микола Зінчук
Молодий яничар заговорив із дівчиною українською мовою. Що це означає?
Чому молодий яничар хотів повернутися в Україну?
Знайди відповідь у тексті. Доведи словами з тексту, що полоненим українцям у неволі було важко.
Як люди, що склали цю легенду, ставилися до яничар? Доведіть.
На рослині брат-і-сестра верхні пелюстки синього кольору, а нижні — жовтого. Так чи ні?
Як вийшли на небі зорі
Колись, дуже давно, а де саме — невідомо, та трапилась велика посуха; така посуха, що не тільки в річках та озерах, а навіть і в колодязях повисихала геть-чисто вся вода, і люди без води почали хорувати та мерти. В тім краю, де ото трапилась така посуха, та жила одна вдова, а в тієї вдови була всього-на-всього одна дочка. Захорувала вдова без води, і дочка, щоб не вмерла її мати, взяла глечик та й пішла шукати води. Де вона її шукала, хто її знає, а тільки десь-то найшла. Набрала в глечик і понесла додому. По дорозі натрапила на одного чоловіка, що вмирав без води; дала йому напитись і тим одволала його од смерті. Далі натрапила вона на другого, такого ж саме; потім на третього, четвертого і вкінець на сьомого. Всім давала пити і всіх одволала од смерті. Води зосталось у неї тільки на самому денці.
Йшла вона, йшла та по дорозі сіла відпочивать, а глечик поставила коло себе на землю. Коли в той час де не взявся собака. Хотів, мабуть, теж напитись та й перекинув глечик. Коли перекинувсь той глечик, то з нього вилетіло сім зірок великих і восьма маленька та й поставали вони на небі.
Ото ті зірки і єсть „Віз“, або душі тих людей, що дівчина їм давала пити, а восьма маленька, так то душа собаки, що перекинула глечик. Так ото Бог на те їх поставив на небі, щоб усі люди бачили, яка щира була тая дівчина, а за її щирість Бог послав дощ на ту країну.
Яке лихо трапилось на українській землі дуже давно?
Дівчинка напоїла сімох чоловіків. Так чи ні? Що означають зірки в сузір'ї Віз?
Знайди відповідь у тексті. Чому саме восьма зірка була маленька?
Схарактеризуйте дівчинку. Завдяки чому всі люди бачили, що дівчинка щира?
Знайди сузір'я Віз у зоряному небі.