Всі публікації щодо:
Рильський Максим

Українська література 5 клас - Авраменко О. М. - Грамота 2013 рік

МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ (1895-1964) - РІДНА УКРАЇНА СВІТ ПРИРОДИ

Максим Тадейович Рильський народився в м. Києві. Батько поета, Тадей Рильський, був ученим - етнографом, він досліджував культуру й побут українського народу. Мати Меланія була селянкою з Київщини. Цікаво, що писати й читати її, як і Максима, навчив Тадей. До речі, ім’я майбутньому поетові батько вибирав разом із своїми друзями — композитором Миколою Лисенком і професором історії й археології Володимиром Антоновичем. Назвали хлопчика на честь улюбленого народного героя Максима Залізняка.

Родина переїхала в село Романівку, що на Київщині. Саме тут і промайнуло дитинство Максима. Тадей Рильський навчав свого сина не тільки грамоти, а й любити природу. Цю любов Максим пронесе через усе життя, і вона позначиться на його творчості. Ви переконаєтеся в цьому, прочитавши вірші поета про красу природи та бережне ставлення до неї. Коли Максимові йшов восьмий рік, помер тато, тож усі турботи лягли на материні плечі. Її мудрими порадами М. Рильський керувався все життя: «Коли хочеш зробити зле, поміркуй як слід, а тоді не роби. Коли ж задумав добре, не вагайся. Ніколи не чини вдень такого, що заважало б спати вночі».

Опікали Максима і двоє старших братів, які брали його на риболовлю й полювання. Чим тільки в дитинстві він не захоплювався: проектував машини для літання, займався теслярством і столярством, вивчав садівництво. Але найбільшим захопленням хлопчика було читання, він перечитав усе з батькової бібліотеки, про що М. Лисенко сказав: «Славненьке хлопчисько, гостре й розумне». Максим навчався в Києві, його взяли одразу в третій клас гімназії. Жив у родині М. Лисенка.

Писати вірші М. Рильський почав рано. Перша збірка поезій «На білих островах» побачила світ, коли Максимові було лише п’ятнадцять років. Він відомий у літературі не тільки як лірик, а і як талановитий перекладач. Упродовж навчання в школі ви прочитаєте багато творів світової літератури, перекладених цим поетом.

До речі...

Максим Рильський любив працювати серед природи, тому й оселився в Києві під шатами Голосіївського лісу, він навіть написав поетичну збірку з промовистою назвою «Голосіївська осінь». Нині частина цього лісу має назву Голосіївський парк імені М. Рильського. Коли будете в Києві, обов’язково побувайте в цьому мальовничому й затишному куточку столиці.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.