Всі публікації щодо:
Глібов Леонід

Українська література 5 клас - Олександр Авраменко - Грамота 2018

ЛЕОНІД ГЛІБОВ (1827-1893) - СВІТ ФАНТАЗІЇ ТА МУДРОСТІ

Леонід Глібов — відомий український поет і байкар. Сподіваємося, вам цікаво дізнатися, якими були в дитинстві люди, що стали відомими, уславилися у віках? Л. Глібова називали пестливим ім’ям Льолик, він змалку любив доглядати за квітами. Зверніть увагу: був маленьким хлопчиком, а переймався не іграми й пустощами, як більшість у цьому віці, а дбав про красу — значить, умів бачити красу. Його називали королем квітів, а знайомі й родичі, вітаючись, казали йому: «Здоров був, Льолику, квітчастий королику!» А ще Льолик мав доступ до багатої бібліотеки пана, у якого працював його батько, тому для малого хлопчика був відкритий світ книжки. Мабуть, для вас, сучасних школярів, це не така вже й перевага — мати доступ до книжок? Дозвольте з вами не погодитися, адже в той час не було інших джерел інформації, які ми маємо тепер, — телебачення, радіо, мережа Інтернет. Усіма названими джерелами інформації в той час була книжка.

Л. Глібов прославився як автор пісні «Журба», що стала народною. Запам’ятайте її початок, адже ви не раз її почуєте в майбутньому:

Стоїть гора високая,

Попід горою гай,

Зелений гай, густесенький,

Неначе справді рай.

Митець написав багато творів для дітей, серед них — байки, вірші й віршовані загадки. Свої твори для дітей він підписував псевдонімом Дідусь Кенир (цим прізвиськом називали батька Л. Глібова, який колись купив співучу пташку канарку). Дитячі твори письменник друкував у львівському журналі «Дзвінок», кожний номер якого діти чекали з нетерпінням.