Українська література 5 клас - Олександр Авраменко - Грамота 2018

ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ (1878-1944) - ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ

Олександр Олесь (справжнє ім'я Олександр Іванович Кандиба) відомий у літературі передусім як тонкий лірик. Він належить до тих людей, яким довго чекати слави не довелося, адже на другий день після виходу у світ його першої збірки віршів „З журбою радість обнялась” він прокинувся знаменитим.

Поезія Олександра Олеся відразу припала до душі читачам, недарма Леся Українка заявила, що він її випередив і тепер писати їй ліричні вірші не варто.

З поезією Олександра Олеся ви ознайомитеся в 10 класі, а в 5 класі вивчатимете віршовані оповіді „Заспів” та „Ярослав Мудрий1” із книжки „Княжа Україна”. Її сюжет постав на основі літописних даних, тож, читаючи, ви поринете в сиву давнину.

Сподіваємося, вам буде цікаво перенестися, ніби машиною часу, на тисячу років назад і познайомитися з князем, якого народ нарік Мудрим. А ще ви прочитаєте казку Олександра Олеся „Микита Кожум'яка”, що написана для постановки на сцені. Вона створена на основі сюжету однойменної народної казки.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.