Павло Глазовий (1922-2004) - ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ

Українська література 6 клас - О.М. Авраменко - Грамота 2006

Павло Глазовий (1922-2004) - ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ

Павло Глазовий народився на Миколаївщині

Павло Глазовий — син хлібороба. Дитинство його минуло серед широких південноукраїнських ланів, поміж щирих простих людей. Його перший друкований твір побачив світ, коли майбутньому гумористові було вісімнадцять років. Отже, дорогий шестикласнику, у тебе ще все попереду!

Прославився в українській літературі як гуморист і сатирик. Писав здебільшого співомовки, віршовані гуморески та байки. Досить прочитати назви його збірок — і в цьому переконуєшся: „Великі цяці”, „Карикатури з натури”, „Смійтесь, друзі, на здоров'я”, „СміхоЛогія” та інші. Зверни увагу на назву останньої книжки — „Сміхологія”! „Біологія”, „Зоологія”, „Психологія” і, на тобі, — „Сміхологія”! Невже це навчальний підручник чи посібник? Не дивуйся, але це так, принаймні повна назва цієї книжки така — „Сміхологія. Посібник для всіх, кому любий сміх”. Немає сумніву, такий навчальний посібник тобі ще й як захочеться погортати.

Ось один із „параграфів” цього підручника:

Сміх людський — чудесна штука.

Він — мистецтво і наука.

Він — в житті і для життя.

Від малого й до старого —

Всі ми любим щирий сміх.

Із потворного й дурного

Посміятися не гріх.

Добрий сміх не б'є, не мучить.

Він на світі жити учить,

Чим і бажаний для всіх

Шанувальників своїх.

У поета-гумориста,

В цьому впевнився вже я,

Мусить бути особиста

Сміхологія своя.

Отже, погортай сторінки посібника „Сміхологія” Павла Глазового, помандруй сучасним Києвом у товаристві з Тарасом Бульбою та гостями з Канади.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.