Всі публікації щодо:
Глазовий Павло

Українська література 6 клас - О.М. Авраменко - Грамота 2006

Павло Глазовий (1922-2004) - ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ

Павло Глазовий народився на Миколаївщині

Павло Глазовий — син хлібороба. Дитинство його минуло серед широких південноукраїнських ланів, поміж щирих простих людей. Його перший друкований твір побачив світ, коли майбутньому гумористові було вісімнадцять років. Отже, дорогий шестикласнику, у тебе ще все попереду!

Прославився в українській літературі як гуморист і сатирик. Писав здебільшого співомовки, віршовані гуморески та байки. Досить прочитати назви його збірок — і в цьому переконуєшся: «Великі цяці», «Карикатури з натури», «Смійтесь, друзі, на здоров’я», «СміхоЛогія» та інші. Зверни увагу на назву останньої книжки — «Сміхологія»! «Біологія», «Зоологія», «Психологія» і, на тобі, — «Сміхологія»! Невже це навчальний підручник чи посібник? Не дивуйся, але це так, принаймні повна назва цієї книжки така — «Сміхологія. Посібник для всіх, кому любий сміх». Немає сумніву, такий навчальний посібник тобі ще й як захочеться погортати.

Ось один із «параграфів» цього підручника:

Сміх людський — чудесна штука.

Він — мистецтво і наука.

Він — в житті і для життя.

Від малого й до старого —

Всі ми любим щирий сміх.

Із потворного й дурного

Посміятися не гріх.

Добрий сміх не б’є, не мучить.

Він на світі жити учить,

Чим і бажаний для всіх

Шанувальників своїх.

У поета-гумориста,

В цьому впевнився вже я,

Мусить бути особиста

Сміхологія своя.

Отже, погортай сторінки посібника «Сміхологія» Павла Глазового, помандруй сучасним Києвом у товаристві з Тарасом Бульбою та гостями з Канади.