Всі публікації щодо письменника:
Глазовий Павло

Українська література 6 клас - О.М. Авраменко - Грамота 2006

Павло Глазовий (1922-2004) - ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ

Павло Глазовий народився на Миколаївщині

Павло Глазовий — син хлібороба. Дитинство його минуло серед широких південноукраїнських ланів, поміж щирих простих людей. Його перший друкований твір побачив світ, коли майбутньому гумористові було вісімнадцять років. Отже, дорогий шестикласнику, у тебе ще все попереду!

Прославився в українській літературі як гуморист і сатирик. Писав здебільшого співомовки, віршовані гуморески та байки. Досить прочитати назви його збірок — і в цьому переконуєшся: „Великі цяці”, „Карикатури з натури”, „Смійтесь, друзі, на здоров’я”, „СміхоЛогія” та інші. Зверни увагу на назву останньої книжки — „Сміхологія”! „Біологія”, „Зоологія”, „Психологія” і, на тобі, — „Сміхологія”! Невже це навчальний підручник чи посібник? Не дивуйся, але це так, принаймні повна назва цієї книжки така — „Сміхологія. Посібник для всіх, кому любий сміх”. Немає сумніву, такий навчальний посібник тобі ще й як захочеться погортати.

Ось один із „параграфів” цього підручника:

Сміх людський — чудесна штука.

Він — мистецтво і наука.

Він — в житті і для життя.

Від малого й до старого —

Всі ми любим щирий сміх.

Із потворного й дурного

Посміятися не гріх.

Добрий сміх не б’є, не мучить.

Він на світі жити учить,

Чим і бажаний для всіх

Шанувальників своїх.

У поета-гумориста,

В цьому впевнився вже я,

Мусить бути особиста

Сміхологія своя.

Отже, погортай сторінки посібника „Сміхологія” Павла Глазового, помандруй сучасним Києвом у товаристві з Тарасом Бульбою та гостями з Канади.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.