Всі публікації щодо:
Глазовий Павло

Українська література 6 клас - О.М. Авраменко - Грамота 2014

ЕВОЛЮЦІЯ - Павло ГЛАЗОВИЙ (1922-2004) - ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ

Павло Прокопович Глазовий народився 1922 р. на Миколаївщині в сім'ї хлібороба. Перший його друкований твір побачив світ, коли юнаку було вісімнадцять років.

Прославився в українській літературі як гуморист і сатирик. Писав здебільшого співомовки, віршовані гуморески та байки. Досить прочитати назви його збірок — і в цьому переконаєтеся: «Великі цяці», «Карикатури з натури», «Смійтесь, друзі, на здоров'я», «Сміхологія...» та ін. Зверніть увагу на назву останньої книжки — «Сміхологія...»! Невже це підручник чи навчальний посібник? Не дивуйтеся, але це так, принаймні повна назва цієї книжки така: «Сміхологія. Посібник для всіх, кому любий сміх». Павло Глазовий був великим життєлюбом, він так писав про свою любов до сміху:

Я так люблю веселий сміх.

Здоровіш сміх, що гріє всіх!

Переливаю в слово радість.

Яку в душі своїй зберіг.

Немає сумніву, такий навчальний посібник вам ще й як захочеться прочитати. Отож погортаймо сторінки гумору й сатири Павла Глазового.


ЕВОЛЮЦІЯ


В зоопарку біля батька

Запитав хлопчина:

— Чи то правда, що від мавпи

Походить людина?

— Правда, — мовив батько. —

Наука доводить,

Що людина, безперечно,

Від мавпи походить.

— То чому ж ці мавпи

Сильно так відстали?

Чом людьми ще й досі

Справжніми не стали?

Батько вуса гладить,

Весело сміється:

— Таке, синку, й людям

Не всім удається.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.