ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ - Пісні літературного походження - ПІСНІ ЗИМОВОГО ЦИКЛУ - КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ - ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ

Українська література 6 клас - Л.Т. Коваленко - Освіта 2014

ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ - Пісні літературного походження - ПІСНІ ЗИМОВОГО ЦИКЛУ - КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ - ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ

Крім народних, кожна національна культура має багато пісень літературного походження. Літературна пісня — це ліричний твір, слова до якого склав письменник.

Багато віршів українських поетів покладено на музику. Це твори Семена Климовського, Тараса Шевченка, Леоніда Глібова, Івана Франка, Олександра Олеся, Максима Рильського, Андрія Малишка, Миколи Сингаївського, Дмитра Л уценка, Дмитра Павличка та багатьох інших. Часто авторська пісня так подобається людям, що вони забувають про творця і вважають її народною.

Окрему групу пісень літературного походження утворюють гімни.

Гімн (із давньогрецької — похвальна пісня) — це урочистий музичний твір, який прославляє кого-небудь або що-небудь. Гімни виникли в давні часи в Єгипті та Давній Греції як молитовні звернення до богів.

У наш час кожна країн а має Гімн, Гербі Прапор як символи держави. Вони уособлюють її самобутність і є знаками її національної сили та єдності. Гімн покликаний об'єднувати народ, підносити його дух і стверджувати нездоланність.


ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ


Назви твір, який є Державним Гімном України. Що ти знаєш про його творців?

Державним Гімном України є музичний твір Павла Чубинського та Михайла Вербицького „Ще не вмерла України і слава, і воля...”. Доля його непроста, які доля самої України.

Вірш у первісному варіанті називався „Ще не вмерла Україна”. Написав його український науковець, поет і громадський діяч Павло Чубинський. Походив він зі старовинного козацького роду й був високоосвіченою людиною прогресивних поглядів. Був знайомий із Тарасом Шевченком і навіть у своїх поетичних творах намагався дещо наслідувати Кобзаря. Тому не дивно, що, коли вперше вірш „Ще не вмерла Україна” надрукували в часописі „Мета” поряд із творами Кобзаря, усі сприйняли його як Шевченків.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.