Всі публікації щодо:
Фольклор
Пісні
Українська література 6 клас - Л.Т. Коваленко - Освіта 2014
Пісні січових стрільців - ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ
Попрацюй у парі.
Розкажи однокласникові/однокласниці, що ти знаєш про Ураїнських січових стрільців.
Січові стрільці
Пісня «Ой у лузі червона калина похилилася» стала гімном Українських січових стрільців. Загони січових стрільців було створено на початку Першої світової війни (1914 р.) у Галичині, територія якої на той час перебувала в складі Австро-Угорщини.
Січові стрільці, серед яких було багато інтелігентних й освічених людей, зі зброєю в руках боролися за незалежність України. У вільні хвилини вони створювали пісні, що виражали думки й почуття українських вояків.
Однією з найпопулярніших серед січових стрільців була пісня «Ой у лузі червона калина похилилася». Музику фахівці вважають народною, а слова писали незалежно один від одного Степан Чарнецький і Григорій Трух. Спочатку режисер С. Чарнецький до п'єси «Сонце Руїни», яку він ставив у театрі, переробив народну пісню «Розлилися круті бережечки». У ній були й слова «Ой у лузі червона калина похилилася...». Пісня швидко набула популярності. А що з піснею відбувалося потім, розповів Григорій Трух: «Коли одного дня в серпні 1914 року ми зібралися на площі бурси в Стрию, я почув, як мій сусід у ряді підспівував собі гарну пісню, що мені дуже сподобалася. Її він навчився від артистів Львівського театру. Оці слова так дуже підходили до тодішнього положення й так живо висказували всю нашу стрілецьку ідею, що я повторяв собі ту чарівну строфу раз у раз, а як наступного дня ми вийшли знову на вправи, я сів перед бурсою коло столика й склав три нові додаткові строфи, що разом творили ту славну «Червону калину».