Всі публікації щодо письменника:
Фольклор

Українська література 6 клас - Л.Т. Коваленко - Освіта 2014

Пісні січових стрільців - ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ

Попрацюй у парі.

Розкажи однокласникові/однокласниці, що ти знаєш про Ураїнських січових стрільців.

Січові стрільці

Пісня „Ой у лузі червона калина похилилася” стала гімном Українських січових стрільців. Загони січових стрільців було створено на початку Першої світової війни (1914 р.) у Галичині, територія якої на той час перебувала в складі Австро-Угорщини.

Січові стрільці, серед яких було багато інтелігентних й освічених людей, зі зброєю в руках боролися за незалежність України. У вільні хвилини вони створювали пісні, що виражали думки й почуття українських вояків.

Однією з найпопулярніших серед січових стрільців була пісня „Ой у лузі червона калина похилилася”. Музику фахівці вважають народною, а слова писали незалежно один від одного Степан Чарнецький і Григорій Трух. Спочатку режисер С. Чарнецький до п'єси „Сонце Руїни”, яку він ставив у театрі, переробив народну пісню „Розлилися круті бережечки”. У ній були й слова „Ой у лузі червона калина похилилася...”. Пісня швидко набула популярності. А що з піснею відбувалося потім, розповів Григорій Трух: „Коли одного дня в серпні 1914 року ми зібралися на площі бурси в Стрию, я почув, як мій сусід у ряді підспівував собі гарну пісню, що мені дуже сподобалася. Її він навчився від артистів Львівського театру. Оці слова так дуже підходили до тодішнього положення й так живо висказували всю нашу стрілецьку ідею, що я повторяв собі ту чарівну строфу раз у раз, а як наступного дня ми вийшли знову на вправи, я сів перед бурсою коло столика й склав три нові додаткові строфи, що разом творили ту славну „Червону калину”.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.