Всі публікації щодо:
Стельмах Ярослав

Українська література 6 клас - Л.Т. Коваленко - Освіта 2014

ЯРОСЛАВ СТЕЛЬМАХ (1940-2001) - ПРИГОДИ І РОМАНТИКА

Ярослав Михайлович Стельмах народився 30 листопада 1949 року в Києві в сім'ї відомого українського письменника Михайла Стельмаха. Змалку сприятливе середовище — спілкування з батьками, зустрічі з діячами культури, які бували в домі, — сприяли формуванню вишуканого літературного смаку й зацікавленості літературою. З дитинства захоплювався спортом, займався музикою, вивчав іноземні мови, тому нікого не здивувало, коли після закінчення школи Ярослав вступив до Київського педагогічного інституту іноземних мов. Тривалий час він працював викладачем у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка, але потяг до літературної творчості взяв своє: він їде до Москви навчатися на Вищих літературних курсах. Цікавий факт: на курсах ніхто з викладачів навіть не здогадувався, що батьком Ярослава Стельмаха є визначний письменник, лауреат усіх найпочесніших премій Радянського Союзу. Він прагнув, щоб його цінували не за батькові заслуги, а за власний талант. Треба сказати, що Михайло Опанасович не хотів, щоб син професійно займався письменством, і шкодував, коли той облишив викладацьку роботу.

У своїх творах Я. Стельмах порушував «вічні» теми, його п’єси незмінно мали успіх у глядачів. Так, п'єсу «Запитай колись у трав» у свій час заявили до постановки одночасно 30 театрів! П'єси «Синій автомобіль», «Драма в учительській». «Привіт, синичко!», сценарії фільмів «Острів любові», «Киценька», «Дияволиця», «Заручини» — ось неповний перелік художніх творів письменника. У 1999 році його визнали кращим драматургом року.

А ще Я. Стельмах писав казки та оповідання для дітей. Вони розповідають про вірну дружбу, пригоди та захопливий світ дитинства.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Розкажи батькам, що тобі запам'яталося з біографії Я. Стельмаха.

2. Назви твори, які написав письменник.

3. Прочитай розділи I, II повісті «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.