Всі публікації щодо:
Глазовий Павло

Українська література 6 клас - Л.Т. Коваленко - Освіта 2014

ПАВЛО ГЛАЗОВИЙ (1922 - 2004) - ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ

Павло Глазовий — письменник виняткового обдарування, якого, можна сказати без перебільшення, любила вся країна. Без його гуморесок у свій час не відбувався жоден концерт. Слово гумориста було могутньою зброєю — гострою, влучною, дошкульною. Український письменник Ми кола Сом про нього писав так: «Я вам чесно скажу: після Остапа Вишні стільки було хохмачів всяких, а такого, як Глазовий, не було».

Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 року в селі Новоскелюватка на Миколаївщині. Після закінчення семирічної школи навчався в Новомосковській педагогічній школі, потім служив в армії. Велика Вітчизняна війна продовжила термін його служби на довгих шість років. Павло Прокопович захищав від фашистів блокадний Ленінград, мав бойові нагороди. Але, коли повернувся з армії, роздав їх сільським дітлахам.

Після війни П. Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, багато писав для стінгазет, хоч перші проби пера з'явилися ще в довоєнний час. Друзі, захоплені його творами, порадили надіслати кілька з них до сатиричного журналу «Перець». Яка ж була несподіванка, коливідповідь письменник-початківець отримав від самого Остапа Вишнії Саме він допоміг П. Глазовому переїхати до Києва та продовжити навчання в Київському педагогічному інституті ім. О. М. Горького.

Працював П. Глазовий переважно у жанрах співомовки, віршованої гуморески. Йому належить близько двох десятків книжок сатири і гумору, вісім книжок для дітей. Він був лауреатом престижних літературних премій.

ЗІ СПОГАДІВ ПРО П. ГЛАЗОВОГО

Народний артист України Анатолій Паламаренко, виконавець гуморесок П. Глазового, згадує:

— У Павла Прокоповича був рідкісний глибокий гумористичний талант. Його наперший погляд прості вірші мали зміст, підтекст. Були періоди, коли Павло Прокопович писав по 5 — 7 усмішок у день! Коли в нього був настрій, то, бувало, таке слово уверне, так влучно скаже, що хоч падай. Сам він дуже любив сміх, якщо вже сміявся, то реготав до сліз. Коли були його концерти в Палаці «Україна», він щиро сміявся над своїми ж творами разом із людьми в залі. Одержував від цього колосальну насолоду.

Він був великим ерудитом і дуже багатим на знання, був закоханий у літературу. Це був великий літературознавець, начитаний, знаючий. В нього була прекрасна своя бібліотека

Крім того, Глазовий був великим українцем, патріотом, вболівальником за долю України. Він усім серцем відчував усі її проблеми й болі. Це справді була дуже могутня натура Глазовий — творець, митець, філософ, гуморист — і це все було з великим наповненням громадянина і великого українця.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.