Всі публікації щодо:
Павленко Марина

Українська література 7 клас - Л.Т. Коваленко - Освіта 2015

МАРИНА ПАВЛЕНКО (Нар. 1973 р.) - «ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ - ЛЮДИНА...»

7klas.files/image085.jpg

Марина Степанівна Павленко народилася 30 березня 1973 року в селі Старині на Львівщині. Коли їй виповнилося два роки, батьки, учителі української мови та літератури, переїхали на Черкащину. Після закінчення школи Марина здобула вищу освіту в Уманському педагогічному інституті імені Павла Тичини. Перші п’ять років після закінчення навчання працювала вчителькою початкових класів, а потім — викладачем університету.

М. Павленко — автор збірок поезій, прозових творів «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських», «Русалонька із 7-В та Загублений у часі», «Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу», «Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту», «Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія», «Півтора бажання (Казки старої Ялосоветиної скрині)», «Домовичок із палітрою», «Миколчині історії» та інших. Письменниця — лауреат багатьох літературних конкурсів.

З інтерв’ю М. Павленко книжковому порталу «Буквоїд»

— Чи пригадуєте Ви ту мить, коли вирішили стати письменницею? Адже ж мріяли? Це був вірш, оповідання? І хто став першим читачем?

— Писати почала, відколи себе пам’ятаю. Мабуть, разом Li малюванням, яке теж дуже любила.

Пригадую розмальовані мною аркушики, де збоку біля малюнків — рядки ієрогліфів-каракулів (досі малюю лівою рукою, а тоді лівою і писала), котрі «розшифровують» зображене. Стала школяркою — узялася писати-малювати в звичайних зошитах. Піші розумію, що то було неусвідомлене прагнення також створити книжку.

...Письменницею стати ніколи не прагла. Художницею — так, учителькою, артисткою, балериною, фігуристкою — так. Тепер думаю: може, саме в літературі й об’єднались-реалізувались усі ці мої мрії-професії?

7klas.files/image086.jpg

Малюнок Марини Павленко

У родині моїх батьків — учителів-словесників Степана й Ольги Павленків — Слово було навіть не на почесному місці: воно просто було всюди. Читати й писати (звісно, поміж шкільними справами, городами й доглядом курей-кроликів) — це було щось таке природне, що на розмальовані й списані моїми опусами численні зошити в косу лінію сперту ніхто не звертав особливої уваги. Вони акуратно ув’язувалися в стоси й регулярно виносились на горище. Аж коли я опинилась у старших класах, тато узяв кілька моїх віршів і надіслав до районної газети...

— Розкажіть, як з'явились Русалоньки? Чи не буває у Вас вибуття, що вони реально існують і самі вимагають, аби Ви писали про них? Чи не приходить вона у снах?

— Не сниться, але вона в моєму баченні є готовим характером, який живе і розвивається протягом всіх п’яти книг.

Перша — «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» — народилась із драматичної історії одного родоводу, переказаної мені, як запевняла сама оповідачка, останньою спадкоємицею цього роду — уманчанкою Євгенією Іванівною Дульською.

7klas.files/image087.jpg

Попрацюй у парі.

1. Пригадай, ним народна казка відрізняється від літературної, та назви художні особливості казки. Порівняй свою відповідь із відповіддю однокласника/однокласниці.

2. Пригадай, що таке повість. Назви твори, які належать до жанру повісті (пригодницької, автобіографічної, історичної, героїко- романтичної).

Різновидом повісті є повість-казка. У ній, як і в народній казці, поєднано реальні й казкові події, добро протиставляється злу, наявні чарівні предмети тощо. Сюжет такого твору зазвичай розвивається удвох вимірах — реальному і фантастичному. Повість-казка вчить дітей відрізняти хороше від поганого, робити в житті правильний моральний вибір.

Твір Марини Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» — повість-казка.

Повтори відомості про види читання на другому форзаці підручника. Користуйся різними видами читання, виконуючи завдання до твору.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.