МАРИНА ПАВЛЕНКО (Нар. 1973 р.) - „ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ - ЛЮДИНА...”

Українська література 7 клас - Л.Т. Коваленко - Освіта 2015

МАРИНА ПАВЛЕНКО (Нар. 1973 р.) - „ТИ ЗНАЄШ, ЩО ТИ - ЛЮДИНА...”

7klas.files/image085.jpg

Марина Степанівна Павленко народилася 30 березня 1973 року в селі Старині на Львівщині. Коли їй виповнилося два роки, батьки, учителі української мови та літератури, переїхали на Черкащину. Після закінчення школи Марина здобула вищу освіту в Уманському педагогічному інституті імені Павла Тичини. Перші п'ять років після закінчення навчання працювала вчителькою початкових класів, а потім — викладачем університету.

М. Павленко — автор збірок поезій, прозових творів „Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських”, „Русалонька із 7-В та Загублений у часі”, „Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу”, „Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту”, „Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія”, „Півтора бажання (Казки старої Ялосоветиної скрині)”, „Домовичок із палітрою”, „Миколчині історії” та інших. Письменниця — лауреат багатьох літературних конкурсів.

З інтерв'ю М. Павленко книжковому порталу „Буквоїд”

— Чи пригадуєте Ви ту мить, коли вирішили стати письменницею? Адже ж мріяли? Це був вірш, оповідання? І хто став першим читачем?

— Писати почала, відколи себе пам'ятаю. Мабуть, разом Li малюванням, яке теж дуже любила.

Пригадую розмальовані мною аркушики, де збоку біля малюнків — рядки ієрогліфів-каракулів (досі малюю лівою рукою, а тоді лівою і писала), котрі „розшифровують” зображене. Стала школяркою — узялася писати-малювати в звичайних зошитах. Піші розумію, що то було неусвідомлене прагнення також створити книжку.

...Письменницею стати ніколи не прагла. Художницею — так, учителькою, артисткою, балериною, фігуристкою — так. Тепер думаю: може, саме в літературі й об'єднались-реалізувались усі ці мої мрії-професії?

7klas.files/image086.jpg

Малюнок Марини Павленко

У родині моїх батьків — учителів-словесників Степана й Ольги Павленків — Слово було навіть не на почесному місці: воно просто було всюди. Читати й писати (звісно, поміж шкільними справами, городами й доглядом курей-кроликів) — це було щось таке природне, що на розмальовані й списані моїми опусами численні зошити в косу лінію сперту ніхто не звертав особливої уваги. Вони акуратно ув'язувалися в стоси й регулярно виносились на горище. Аж коли я опинилась у старших класах, тато узяв кілька моїх віршів і надіслав до районної газети...

— Розкажіть, як з'явились Русалоньки? Чи не буває у Вас вибуття, що вони реально існують і самі вимагають, аби Ви писали про них? Чи не приходить вона у снах?

— Не сниться, але вона в моєму баченні є готовим характером, який живе і розвивається протягом всіх п'яти книг.

Перша — „Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських” — народилась із драматичної історії одного родоводу, переказаної мені, як запевняла сама оповідачка, останньою спадкоємицею цього роду — уманчанкою Євгенією Іванівною Дульською.

7klas.files/image087.jpg

Попрацюй у парі.

1. Пригадай, ним народна казка відрізняється від літературної, та назви художні особливості казки. Порівняй свою відповідь із відповіддю однокласника/однокласниці.

2. Пригадай, що таке повість. Назви твори, які належать до жанру повісті (пригодницької, автобіографічної, історичної, героїко- романтичної).

Різновидом повісті є повість-казка. У ній, як і в народній казці, поєднано реальні й казкові події, добро протиставляється злу, наявні чарівні предмети тощо. Сюжет такого твору зазвичай розвивається удвох вимірах — реальному і фантастичному. Повість-казка вчить дітей відрізняти хороше від поганого, робити в житті правильний моральний вибір.

Твір Марини Павленко „Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських” — повість-казка.

Повтори відомості про види читання на другому форзаці підручника. Користуйся різними видами читання, виконуючи завдання до твору.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.