Всі публікації щодо:
Кирпа Галина

Українська література 8 клас - Олена Міщенко - Генеза 2016 рік

КОЛИ ДО ВАС ТЕМНОЇ НОЧІ... - ГАЛИНА КИРПА (нар. 1950 р.) - ІЗ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Коли до вас темної ночі

прийде Лев,

ви не кажіть йому нічого

про зоопарк.

Нехай він не знає,

що на світі є зоопарки.

ехай хоч один Лев

цього не знає.

А потім цього не знатимуть

його діти.

А потім - його онуки.

Потім правнуки.

І колись буде

ціла Лев’яча Держава,

де жоден Лев

не знатиме про зоопарк.

Коли б тільки вижив

той Лев,

що прийде до вас темної ночі.

- Яка ваша думка: авторка мала на увазі сон чи реальну ситуацію, коли й справді до вашої оселі вночі може завітати лев?

Отже, ми прочитали поезії Галини Кирпи. І, напевно, кожен з вас переконався, що її твори - надзвичайно особистісні, глибокі, образні. Вона, говорячи про, здавалося б, звичайні речі, змушує нас розмірковувати над чимось дуже важливим. І над тим, що чудовий янгол- охоронець може завжди тихенько супроводжувати кожного з нас, і у кожного він свій. І про нього, напевно, треба думати. А інколи він може заснути, і тоді, напевно, треба самому вирішувати нагальну проблему.

А вірш про Лева насправді про те, що найголовніша цінність на землі - бути вільним. Усвідомлення значущості, цінності волі приходить не одразу. Навіть до могутніх левів, якщо вони звикли жити у клітці.

Бо насправді навіть найкращий і найдосконаліший зоопарк - це неволя. У ній не повинні жити звірі. Тим більше - люди. Бо коли поетеса пише про Лев’ячу Державу, вона цілком очевидно має на увазі людей. Люди повинні бути вільними, бо інакше життя втрачає сенс. Існує така хороша приказка: «Птахи, народжені в неволі, думають, що літати - це хвороба».

- А як ви розумієте цю приказку? Чому саме? Аргументуйте свою точку зору.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.