Всі публікації щодо:
Павлюк Ігор

Українська література 8 клас - Олена Міщенко - Генеза 2016 рік

ДІВЧИНКА - ІГОР ПАВЛЮК (нар. 1967 р.) - ІЗ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Про сучасного українського поета Ігоря Павлюка можна розповісти чимало цікавого. Але щоб ви одразу зрозуміли, наскільки важливою й цікавою є його творчість для сучасних читачів, і, зокрема, для дітей, варто лише зазначити, лауреатом яких премій він є: Народна Шевченківська (Залізний Мамай), імені Григорія Сковороди, Василя Симоненка, Маркіяна Шишкевича, Миколи Гоголя. Навіть англійський ПЕН-клуб нагородив його своєю премією.

А відомий український поет Дмитро Павличко так відгукнувся про молодого колегу: «Ігор Павлюк - справжній поет. Неподібний до нікого з теперішніх великих. Національний і космічний. Дуже любить веселе життя, але при тому бачить кінець усього сущого. Поезія Павлюка має всі дані для того, щоб її читали багатьма мовами Європи». Так і сталося: нині твори Ігоря Павлюка перекладено японською, англійською, французькою, польською та російською мовами.

Ігор Павлюк

- Як ви зрозуміли слова визнаного майстра?

Ось один із його віршів, який, здається, написаний про все, про всіх і для всіх, дорослих і дітей.

ДІВЧИНКА

Плаче дівчинка боса

На бабусин поріг.

Розчарована осінь

Клигає по дворі.

На душі прохолода.

Навіть півень затих...

- А кого тобі шкода?

Каже дівчинка:

- Всіх...

На перший погляд, вірш надзвичайно простий, зовсім «скупий» на поетичні красивості. Декілька простих епітетів, одна надзвичайно потужна метафора - і таке несподіване завершення, яке кожен зрозуміє по-своєму.

У цій поезії немає готової відповіді на запитання, яке іноді приходить до кожного. Маленька дівчинка у величезному глобалізованому світі замислюється над якимись надзвичайно важливими морально- етичними проблемами. І несе у своїй дитячій душі якийсь недитячий тягар таємного знання про наше таке непросте й буремне життя.

С. Кулов. Дівчинка з лялькою