Всі публікації щодо:
Бічуя Ніна

Українська література 8 клас - Олена Міщенко - Генеза 2016 рік

СЛОВО - БЕЗКІНЕЧНЕ НАБЛИЖЕННЯ ДО ІСТИНИ - НІНА БІЧУЯ (нар. 1937 р.) - З УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ

Ніна Бічуя

«Життєва мандрівка - найскладніша й найпростіша. Потрібно просто іти - навіть тоді, коли втомлюєшся, коли зупиняєшся, немов перед поразкою, коли не бачиш тих, ради кого ти повинен іти.

І майже всі персонажі творів Ніни Бічуї у постійній дорозі - найчастіше до самих себе. Пізнаючи себе, вони пізнають світ».

Марія Якубовська

«СЛОВО - БЕЗКІНЕЧНЕ НАБЛИЖЕННЯ ДО ІСТИНИ»

На самому початку літературної діяльності письменниця проголосила своє кредо в епіграфі до оповідання «Дрогобицький звіздар»: «Оповідайте, дбаючи про істину, та хай кожен говорить тільки те, що бачив».

У нашій літературі Ніна Бічуя унікальна або майже унікальна багатьма речами: вона працює в жанрі історичної новелістики, чимало її текстів присвячені темі театру, вона пише для дорослих та дітей, багато перекладає.

Говорячи про тексти Ніни Бічуї, не можна обминути мову письменниці - вона заворожує.

Для вас, своїх юних читачів, написала Ніна Бічуя мудру й цікаву книжку - «Шпага Славка Беркути». У цій книзі чимало вагомих думок, які змусять замислитися кожного читача.

Герої її повісті чимось схожі на всіх вас, нинішніх школярів. Хоч писався твір давно. А схожі вони тому, що в усі часи були вічні цінності: дружба, взаємоповага, справедливість, мужність. І цінувалися такі чесноти завжди однаково. І потреба в них завжди була максимально великою.

«Шпага Славка Беркути» - шкільний роман, написаний Ніною Бічуєю і вперше виданий у 1968 році.

Ви познайомитеся з героями цієї повісті і відчуєте, що вони стали вашими друзями. Ви полюбите їх на все життя, адже вони ніколи не зрадять вас, натомість завжди прийдуть на допомогу в скрутну хвилину, бо знатимуть, що порадити вам, що підказати.

Не одразу запропонує вам свою дружбу, свою надійну руку Славко Беркута - а рука в нього по-справжньому надійна, бо він ще й фехтувальник. Він, як і більшість героїв Ніни Бічуї, - міський хлопчина, який живе у складному й багатоликому світі міста. Зверніть увагу: він абсолютно позбавлений хрестоматійного глянцю й одновимірної «позитивності». Повірте йому, і ви зрозумієте, як уперто він відшукує в собі справжні людські якості, те, чим він може зацікавити інших. Ніна Бічуя створила образ, позбавлений будь-якої повчальності. Письменниця поставила собі за мету, щоб кожен з вас, її читачів, продовжив повість своїми особистими міркуваннями про те, яким слід бути, а не яким здаватися. Адже саме Славко Беркута - герой, з яким можна подорослішати разом, оскільки він щодня вирішує ті проблеми, які вирішує для себе кожен із дорослих.

Цю книгу треба читати уважно, довірливо, немовби ви - один із її співавторів. І тоді ви пізнаєте і нашу недавню історію, і закони шкільного буття, і віднайдете нових друзів.