Всі публікації щодо:
Кирпа Галина

Українська література 8 клас - Слоньовська О. В. - Літера ЛТД 2016 рік

КОЛИ ДО ВАС ТЕМНОЇ НОЧІ - Галина КИРПА (нар. 1950 р.) - ІЗ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ (кінець ХХ - початок ХХІ століття)

Коли до вас темної ноч

і прийде Лев,

ви не кажіть йому нічого

про зоопарк.

Нехай він не знає,

що на світі є зоопарки.

Нехай хоч один Лев

цього не знає.

А потім цього не знатимуть

його діти.

А потім - його онуки.

Потім правнуки.

І колись буде

ціла Лев'яча Держава,

де жоден Лев

не знатиме про зоопарк.

Коли б тільки вижив

той Лев,

що прийде до вас темної ночі.

Діалог із текстом

1. Замість того, щоб сказати: «Коли вам насниться лев», - авторка пише: «Коли до вас темної ночі / прийде Лев». Як ви думаєте, чому? Що це дає читачам?

2. Текст твору наголошує, що лев матиме змогу спілкуватися з людиною, якій наснився. Що саме лева дуже хвилює? Обґрунтуйте свої висновки.

3. Чому настільки важливо, щоб лев навіть не знав, що на світі існують місця страшної неволі для «братів наших менших» - зоопарки?

4. Народжені вільними звірі мають почуття гідності, як це притаманно тільки людям. Прочитайте вголос ті рядки вірша, у яких ідеться про вільних тварин у кількох поколіннях. Чи можна подібну ситуацію зіставити з людьми? З якими й за яких умов?

5. У вірші йдеться про Лев'ячу Державу, й ми згадуємо золотого лева на гербі міста Львова. Чи можна вважати, що авторка насправді веде мову не про левів, а про українців? Чому ви так вважаєте?

6. Доведіть, що в цьому вірші немає ліричного героя, а є оповідач, який подає нам важливу ситуацію і виражає авторську позицію.

7. Як ви гадаєте, лев у щойно вами прочитаній поезії Галини Кирпи - ліричний герой чи ліричний персонаж? Свою думку належно аргументуйте.

8. Доведіть або спростуйте, що цей вірш Галини Кирпи є верлібром.

Великий герб міста ЛьвоваНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.