Всі публікації щодо:
Герасим’юк Василь

Українська література 8 клас - О. М. Авраменко - Грамота 2016 рік

ТАНЕЦЬ ІЗ ГЛИБИНИ ВІКІВ - ВАСИЛЬ ГЕРАСИМ'ЮК (Народився 1956 р.) - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Василь Дмитрович Герасим’юк народився 18 серпня 1956 р. в м. Караганді (Казахстан), куди були вислані його батьки. Потім родина повернулася па Батьківщину, у рідне с. Прокураву, що на Гуцульщині. Закінчивши Київський університет імені Тараса Шевченка, став філологом.

Василь Герасим'юк автор поетичних збірок «Смереки», «Потоки», «Космацький узір». У його поезіях живе екзотика Карпат, його герої національно свідомі особистості, які люблять і бережуть традиції та звичаї свого краю.

Василь Герасим'юк нині живе й працює в Києві.

ТАНЕЦЬ ІЗ ГЛИБИНИ ВІКІВ

Одна з найколоритнішх поезій В. Герасим’юка вірш « Чоловічий танець». Він написаний у формі звертання до юнака, який повинен стати дорослим. відчути на собі вагу чоловічих обов'язків і відповідальності, силу побратимства й міцної чоловічої дружби.

Із самого початку ми стаємо ніби учасниками аркана гуцульського чоловічого танку, відчуваємо його енергетику, ніби відбувається ритуал посвячення.

Під час першого прочитання вірша не відразу впадає в око біблійний мотив страждання Ісуса Христа як свідомий вибір спасіння ближніх, що вгадується в описі трагічної української історії, позначеної постійною необхідністю українського чоловіцтва виборювати державну незалежність.

Міфологічний образ кола символізує у вірші вічність людського страждання, його циклічну повторюваність.

Краєвиди Карпат

До речі..

Аркан — старовинний український чоловічий танець. Його танцюють зімкнутим колом або півколом із топірцями в руках. Цей танець поширений у Карпатах. У давнину він був головним елементом обряду посвячення гуцульського двадцятирічного хлопця в легені Після участі в цьому танці чоловік (легінь) здобував право здійснювати танці, носити бартку (топірець), убивати ворогів і підперізуватися широким паском, тобто ставав потенційним опришком1 Перекази свідчать, що вперше аркан виконали витязі, які зійшли з гір.

1Опришок — народний месник, учасник народно-визвольної боротьби в Галичині, на Закарпатті й Буковелі проти феодально-кріпосницького гніту в др. пол. XVI — перш. пол. XIX ст.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.