Всі публікації щодо:
Павлюк Ігор

Українська література 8 клас - О. М. Авраменко - Грамота 2016 рік

ДІВЧИНКА - ІГОР ПАВЛЮК (Народився 1967 р.) - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Ігор Зиновійович Павлюк народився 1 січня 1967 р. в с. Ужові на Волині. Виховували Ігоря дід і баба, бо після його народження померла мама. Школу закінчив із золотою медаллю, так само блискуче закінчив і факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.

Нині І. Павлюк живе в Києві, працює провідним науковим співробітником Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Окремі його вірші вже стали піснями, а за деякими поетичними творами навіть створено театральні постановки.

Яскраві художні образи прикметна риса його віршів. У поезії «Дівчинка» цих образів кілька, хоча у творі всього вісім рядків...

ДІВЧИНКА

Плаче дівчинка боса

На бабусин поріг.

Розчарована осінь

Клигає1 по дворі.

На душі прохолода.

Навіть півень затих...

А кого тобі шкода?

Каже дівчинка;

— Всіх...

1. Що, на вашу думку, означає «бути відмінником по життю»? Чи можна так назвати І. Павлюка? Чому?

2. Які художні образи є у вірші І Павлюка «Дівчинка»?

3. Знайдіть і випишіть приклади епітета й персоніфікації.

4. Чому осінь у вірші розчарована й не йде, а саме мигає?

5. Ви знаєте, що в ліричних творах сюжету як такого немає. Чи можна сказати, що у вірші «Дівчинка» вимальовується легкий сюжет або ж є натяк на сюжет? Аргументуйте свою думку.

6. Який провідний мотив вірша «Дівчинка»?

7. В одному інтерв'ю І. Павлюк розповів, що на міжнародній конференції вірш «Дівчинка» демонстрував один японець. Як, на вашу думку, цей вірш можна продемонструвати?

Заповніть літературний паспорт вірша І. Павлюка «Дівчинка».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.