Всі публікації щодо:
Бічуя Ніна

Українська література 8 клас - О. М. Авраменко - Грамота 2016 рік

НІНА БІЧУЯ (Народилася 1937 р.) - З УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ

Ніна Леонідівна Бічуя народилася 24 серпня 1937 р. в Києві. Закінчила факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працювала журналістом і завлітом Львівського театру юного глядача. Перекладає твори художньої літератури з польської мови на українську. Нині мешкає у Львові.

Пропонуємо вам фрагмент інтерв'ю, у якому Ніна Бічуя розповідає, коли вона відчула, що стане письменницею.

- Пані Ніно, коли до нас прийшло усвідомлення того, що письменництво справа вашого життя?

- Одразу після того, як почала читати. Хоч у той час і йшла війна, проте мама навчила мене читати, коли мені було п'ять років. Розпочала я з поважних книжок інших не було. Першою книжкою, яку прочитала, була повість Марка Твена «Принц і жебрак».

- Ця книжка була у вашій домашній бібліотеці?

- Ні. У нас у ті роки й дому не було...Коли я пішла до школи, зошитів не було. Писала на берегах газети пером. Чорнило ми робили з бузини. А газети в ті часи були напівкартонними: перо провалювалося, чорнило розливалося... Так ми вчилися.

- Ви досі пишете ручкою на аркуші паперу або користуєтеся друкарською машинкою, а не комп'ютером...

- Так. А крім мене, так працює, наприклад, Роман Іваничук. Він, до речі, каже, що з ним закінчиться епоха письменників, у яких думка на кінчику пера. Рано чи пізно настане час, коли на Землі більше не буде людей, які у своєму житті бачили дерев'яне перо, каламар, чорнило... Добре це чи погано? Не знаю... (Г. Гузьо. «Високий замок»).

Пропонуємо вам прочитати цікаву історію стосунків між вашими ровесниками. Історія цікава, повчальна, у ній ви, можливо, впізнаєте себе або ж своїх знайомих... Це — повість Н. Бічуї «Шпага Славка Беркути».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.