Всі публікації щодо:
Дрозд Володимир

Українська література 8 клас - О. М. Авраменко - Грамота 2016 рік

ВОЛОДИМИР ДРОЗД (1939-2003) - З УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ

Володимир Григорович Дрозд народився 25 серпня 1939 р. в с. Петрушині Чернігівської області. Раннє дитинство припало на часи Другої світової війни. Двадцятирічним юнаком видав першу збірку новел і оповідань й одразу ж був прийнятий до Спілки письменників України.

Біографія Володимира Дрозда сина колгоспника з глухого поліського села, який одразу ж після закінчення школи працював журналістом районної газети, закінчив Київський державний університет ім. Тараса Шевченка, працював редактором у видавництвах, був головним редактором журналу «Київ» і. врешті, став відомим письменником, увійшла до його творів. Вони побудовані па аналізі його власного життя та душі й поєднують реалістичне бачення світу й осмислення народного життя.

Сьогодні ви ознайомитеся з оповіданням «Білий кінь Шептало», воно вперше було надруковане в 1965 р. У 1967 р. з’явилося його продовження «Кінь Шептало на молочарні». Нині ці твори перекладені десятками мов світу. Вони в оригінальній алегоричній формі не лише передають стан людини в тогочасному українському суспільстві, а й пропонують читачам віднайти власну позицію та шлях вирішення проблеми її внутрішнього роздвоєння.

Помер Володимир Дрозд 23 жовтня 2003 р. в м. Києві.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.