Всі публікації щодо письменника:
Мойсієнко Анатолій

Українська література 8 клас - В. І. Пахаренко - Грамота 2016 рік

АНАТОЛІЙ МОЙСІЄНКО Народився 1948 р. - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Його наливають унікальним знавцем і віртуозом слова. У тому, що це насправді так, зараз переконаєтесь і ви.

Анатолій Кирилович Мойсієнко народився 9 липня 1948 р. у с. Бурівці на Чернігівщині. Після закінчення філологічного факультету Ніжинського педагогічного інституту працював журналістом, редактором у видавництві „Молодь”. Нині ВІДОМИЙ мовознавець, доктор філології, професор Київського університету.

Окрім наукової, А. Мойсієнка захоплює й поетична творчість. Він автор багатьох збірок: „Сонети і верлібри”, „Сім струн”, „Спалені каменів та ін. Митець уміло творить і традиційні вірші (наприклад, цикл „Чернігівські сонети”). Та найбільше в його доробку експериментальної поезії різних форм, що демонструє дивовижні МОЖЛИВОСТІ нашого слова.

Анатолій Мойсієнко є визнаним майстром паліндрома.

Теорія літератури

Паліндром (від грецьк. біжу назад) — це віртуозна віршова форма, у якій певні слова або й рядок можна читати зліва направо й навпаки при збереженні змісту.

Поет видав цілу збірку паліндромів „Віче мечів” (назва - теж паліндром). Один з паліндромів А. Мойсієнка „Хижих мечем мирим” художник В. Чуприні” зобразив графічно. Це зразок зоропоезії мистецького твору, що поєднує літературний текст і елементи живопису чи графіки.

Завдання основного рівня. Якими засобами на зображенні протиставлено чужу, загарбницьку силу й нашу, козацьку. Чи випадково тут зображені мечі й козацька шабля й саме таких розмірів? Як ви зрозуміли авторську ідею цього твору? Чи актуальна вона для сучасної України?

В іншій збірці „Шахопоезія” митець поєднує поетичні рядки з шаховими комбінаціями, асоціативно обігрує шахові фігури й ходи. Зрозуміло, таку поезію зможе оцінити лише знавець гри в шахи.

Віртуозне володіння поета художнім словом яскраво засвідчує і цей вірш.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.