Українська література 8 клас - В. І. Пахаренко - Грамота 2016 рік

ІГОР ПАБЛЮК Народився 1967 р. - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Лауреат Нобелівської премії з літератури китаєць Мо Янь так висловився про цього митця: „Я вдячний Ігореві Павлюку за енергію справжньої людяності, яку знайшов у його віршах”.

Ігор Зиновійович Павлюк народився 1 січня 1967 р. у с. Умові на Волині. Ще немовлям залишився сиротою, виростав у дідуся й бабусі. Закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював журналістом. Мандрував по світі. Згодом зосередився на науковій діяльності. Нині доктор наук, професор. Живе в м. Києві та Львові.

Ігор Павлюк є також автором багатьох поетичних збірок і книжок прози „Острови юності”, „Алергія на вічність”, „Бунт свяченої води”, „ Чоловіче ворожіння”, „Україна в диму”, „Вирощування алмазів”. Його книжки виходять друком не тільки в Україні, а й за кордоном.

Для цього поета життя це боротьба. Він захоплюється сильними, бунтівливими натурами козацької, „шабельної вдачі”. Його творчість вирізняється філософічністю, афористичністю вислову й несподіваними асоціаціями.

ЯК ВИ розумієте такі рядки поета: „Провінція — це втома Батьківщини”; „Ніж тікати і від себе в простір... / Вже ліпше — в час”; „В село приїжджати — порізати душу об трави”; „Народ мій спить, а значить, ще росте”; „Бути Божим —/ Значить нічиїм”?

А ще вірші І. Павлюка надзвичайно ліричні, пройняті любов'ю до світу, людини, тривогою за кожну беззахисну душу.