Всі публікації щодо:
Павлюк Ігор

Українська література 8 клас - В. І. Пахаренко - Грамота 2016 рік

ІГОР ПАВЛЮК Народився 1967 р. - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Лауреат Нобелівської премії з літератури китаєць Мо Янь так висловився про цього митця: «Я вдячний Ігореві Павлюку за енергію справжньої людяності, яку знайшов у його віршах».

Ігор Зиновійович Павлюк народився 1 січня 1967 р. у с. Умові на Волині. Ще немовлям залишився сиротою, виростав у дідуся й бабусі. Закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював журналістом. Мандрував по світі. Згодом зосередився на науковій діяльності. Нині доктор наук, професор. Живе в м. Києві та Львові.

Ігор Павлюк є також автором багатьох поетичних збірок і книжок прози «Острови юності», «Алергія на вічність», «Бунт свяченої води», « Чоловіче ворожіння», «Україна в диму», «Вирощування алмазів». Його книжки виходять друком не тільки в Україні, а й за кордоном.

Для цього поета життя це боротьба. Він захоплюється сильними, бунтівливими натурами козацької, «шабельної вдачі». Його творчість вирізняється філософічністю, афористичністю вислову й несподіваними асоціаціями.

ЯК ВИ розумієте такі рядки поета: «Провінція — це втома Батьківщини»; «Ніж тікати і від себе в простір... / Вже ліпше — в час»; «В село приїжджати — порізати душу об трави»; «Народ мій спить, а значить, ще росте»; «Бути Божим —/ Значить нічиїм»?

А ще вірші І. Павлюка надзвичайно ліричні, пройняті любов’ю до світу, людини, тривогою за кожну беззахисну душу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.