ЖОВТЕНЬ ЖОВТІ ЖОЛУДІ - АНАТОЛІЙ МОЙСІЄНКО Народився 1948 р. - Ритми, рими й образи сучасної української поезії (кінець ХХ - початок ХХІ ст.) - Світло української поезії

Українська література 8 клас - Л. I Коваленко - Оріон 2016 рік

ЖОВТЕНЬ ЖОВТІ ЖОЛУДІ - АНАТОЛІЙ МОЙСІЄНКО Народився 1948 р. - Ритми, рими й образи сучасної української поезії (кінець ХХ - початок ХХІ ст.) - Світло української поезії

Анатолій Кирилович Мойсієнко народився 9 липня 1948 р. в с. Бурівка на Чернігівщині. Закінчив філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. Гоголя. Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Автор поетичних збірок „Приємлю” (1986), „Сонети і верлібри” (1996, 1998), „Шахопоезія” (1997), „Сім струн” (1998, 1999), „Віче мечів” (1999), „Нові поезії” (2000), „Спалені камені” (2003), „Вибране” (2006), „З чернігівських садів: нові сонети і верлібри” (2008).

Твори А. Мойсієнка перекладено па сім мов світу. Сам він перекладає з німецької та слов'янських мов.

„ЖОВТЕНЬ ЖОВТІ ЖОЛУДІ…”

* * *

Жовтень жовті жолуді

На базар несе,

Пише осінь охрою1

Золоте есе.

Листопадом, бабиним літом

Набиває вітер

золотий кисет,

злотом люльку креше,

золоті пожежі

попасом2 пасе.

Сонце — обережне —

Золотими клешнями —

В золоту Родощ3

Золотим пожежником

Походжає дощ.

ПОМІРКУЙТЕ НАД ПРОЧИТАНИМ :

1. Прочитайте виразно вірш. Яку картину він викликав у вашій уяві?

2. Проаналізуйте, з якою метою автор повторює у творі сім разів епітет „золотий”.

3. Поясніть, яких відтінків набувають словосполучення „золоті пожежі” та „золотим пожежником” і а чому полягає на логічність опису? Зауважимо, що така нелогічність й умовності в сучасній літературі стверджують незвичайну естетику.

4. Поясніть, до якого виду лірики належить поезія. Наведіть аргументи на доказ своєї думки.

1. Проаналізуйте вірш А. Мойсієнка „Жовтень жовті жолуді...”

2. Вивчіть вірш А. Мойсієнка „Жовтень жовті жолуді...” напам'ять (за бажанням).

3. Анатолій Мойсієнко — один із засновників клубу паліндромістів. Дізнайтеся більше про цю незвичайну, так би мовити, екстремальну поезію.

Читаємо із задоволенням

В Анатолія Кириловича Мойсієнка є оригінальна збірка „Шахопоезія”, про яку міжнародний гросмейстер В. Корчной сказав, що „рідкісна книжка, такої, певне, більше в світі нема”. Кого з вас захопить світ шахопоезії, можете почитати також твори на цю тему класика аргентинської літератури Хорхе Луїса Борхеса.

1 Охра — природна мінеральна фарба червоно-брунатного або жовтого кольору.

3 Попасом — пасучись на ходу.

3 Родощі — назва села. У письменника В. Кезлі твір „Синій вітер з Родощі”.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.