Всі публікації щодо письменника:
Бічуя Ніна

Українська література 8 клас - Л. I Коваленко - Оріон 2016 рік

НІНА БІЧУЯ (народилася 1937 р.) - Письменниця, яка дарує дітям радість - Сила української прози

Ви знаєте ви про існування незвичної міжнародної нагороди — ордена Усмішки? Ним діти відзначають відомих людей, які дарують їм радість. Майже тисяча достойників із 45 країн світу незалежно від професії стали лицарями ордена Усмішки! Серед них — Ніна Леонідівна Бічуя українська письменниця й перекладач з польської.

Вона народилася 24 серпня 1937 р. в місті Києві. Усвідомлення, що стане письменницею, прийшло до неї дуже рано, щойно вона навчилася читати. Про суворе воєнне та повоєнне дитинство письменниця згадувала так: „Незважаючи на те, що в той час йшла війна, мама навчила мене читати, коли мені було п’ять років. Розпочала я з поважних книжок - інших не було. Першою книгою, яку прочитала, була повість Марка Твена “Принц і жебрак". Коли я пішла до школи, зошитів не було. Писала на полях газети пером. Чорнило ми робили з бузини1. А газети в ті часи були напівкартонними: перо провалювалося, чорнило розпливалося... Так ми вчилися”.

Після закінчення факультету журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка Н. Бічуя працювала в редакціях періодичних видань, Театрі юного глядача у Львові, товаристві „Просвіта” . Для дітей вона написала твори „Шпага Славка Беркути”, „Канікули у Світлогорську”, „Яблуня і зернятко”, „Звичайний шкільний тиждень”. Вона також є автором книжок „Дрогобицький звіздар”, „Квітень у човні”, „Родовід”, „Десять слів поета”, „Бенефіс”, „Землі роменські” та ін.

Твори письменниці, написані понад тридцять років тому, порушують важливі морально-етичні проблеми, тому цікаві й сучасному читачеві. Так, у 2010 р. „Видавництво Старого Лева” надрукувало її повість „Шпага Славка Беркути”, а „Піраміда” книжки „Землі роменські” (2003) та „Великі королівські лови” (2011).

Повість Ніни Бічуї „Шпага Славка Беркути” була надрукована в 1968 р. Події в ній розгортаються у Львові в 60-х роках XX ст. Головнями

1 Всеукраїнське товариство „Просвіта” імені Тараса Шевченка — українська громадська організація культурно-освітянського спрямування.

Не все, що читатимете, буде вам зрозумілим із сучасної точки зору. Наприклад, „товариський суд”, на якому учні й учителі розбирають поведінку Славка Беркути. Як у краплині роси відображається світ, так через життя шкільного колективу ви побачите певні типові ознаки тогочасного радянського суспільства з його недовірою до людини, безпідставним її засудженням і публічним покаранням. Саме так сталося з головним героєм твору Славком Вернутою, якого звинуватили у вчинках, що він не здійснював.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.